Anna i Bronisław Komorowscy

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Anna i Bronisław Komorowscy

Anna i Bronisław Komorowscy w smutku. Przekazali przygnębiające wieści

2022-02-08 13:35

Anna i Bronisław Komorowscy przekazali smutne wieści. W prasie pojawił się nekrolog dotyczący śmierci profesora Jerzego Osiatyńskiego. Zmarły w wieku 81 lat profesor był doradcą prezydenta Komorowskiego. Piękne słowa Komorowskich, którzy dobrze znali zmarłego, ukazały się w nekrologu i wprost ściskają za serce.

Były prezydent Bronisław Komorowski i jego żona Anna Komorowska, przekazali w prasie smutne wieści. Na łamach "Gazety Wyborczej" pojawił się nekrolog, w którym pożegnali bliską sobie osobę. Chodzi o zmarłego 4 lutego 2022 roku, profesora Jerzego Osiatyńskiego, który był znanym i cenionym ekonomistą, ale też politykiem oraz doradcą prezydenta Komorowskiego. To właśnie to, że zmarły współpracował z Komorowskim, gdy ten był prezydentem Polski, sprawiło, że była pierwsza para prezydencka, postanowiła go pożegnać. W nekrologu, który pojawił się na łamach prasy czytamy: - Żegnamy prof. Jerzego Osiatyńskiego. Ekonomistę i polityka, dobrego i mądrego człowieka, który swą wiedzą i pracą służył Polsce jako poseł, minister i doradca prezydencki - te piękne słowa zostały podpisane: Anna i Bronisław Komorowscy. 

ZOBACZ TEŻ>>>Kwaśniewska pogrążona w smutku. Nagła śmierć wstrząsnęła nią bardzo

Jerzy Osiatyński przyszedł na świat w Rydze 2 listopada 1941 r. Ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa), a w 1989 r. uzyskał tytuł profesora nauk ekonomicznych. W latach 1989-91 był ministrem. Był posłem na Sejm X, I, II i III kadencji. Zasiadał w wielu sejmowych komisjach i podkomisjach zajmujących się finansami publicznymi, integracją europejską, kontrolą publiczną, audytem oraz polityką ekonomiczną. Od 1992 r. do 1993 r. pełnił funkcję ministra finansów w rządzie Hanny Suchockiej. W październiku 2010 roku został doradcą społecznym prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 2013 roku wszedł w skład Rady Polityki Pieniężnej. Osiatyński zmarł 4 lutego 2022 w wieku 81 lat. 

SPRAWDŹ>>>Premier przyszedł do grobu ojca. Jeden szczegół zwraca uwagę [ZDJĘCIA]

NIŻEJ ZOBACZYSZ ZDJĘCIA Z POGRZEBU ANDRZEJA ROZPŁOCHOWSKIEGO

Sonda
Jak oceniasz prezydenturę Bronisława Komorowskiego?
Polska kontra UE. Bronisław Komorowski: Rząd PiS doszedł do ściany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE