Andrzej Duda spotkał się z królem Karolem III

i

Autor: Screen/Twitter

OFENSYWA DYPOLOMATYCZNA

Andrzej Duda spotkał się z królem Karolem III

2023-02-17 15:46

W Pałacu Buckingham odbyło się w piątek (17 lutego) spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy z królem Wielkiej Brytanii Karolem III. Jednym z głównych tematów rozmowy były kwestie związane z pomocą humanitarną dla Ukrainy.

Polski prezydent Andrzej Duda jeszcze przed spotkaniem zapytany, jakie tematy poruszy z Karolem III i czy pomoc humanitarna będzie jednym z nich, podkreślił, że na pewno rozmowa będzie dotyczyła kwestii związanych z pomocą humanitarną. - Wiem, że Jego Królewska Mość jest w te kwestie bardzo zaangażowany. Wiem również, że rodzina królewska przeznaczyła znaczące środki na pomoc dla Ukrainy i Ukraińców. Więc prowadzą tutaj rozbudowaną działalność. Są bardzo uwrażliwieni i na pewno będziemy rozmawiali na ten temat - powiedział Andrzej Duda.

W czwartek prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem. Głównymi tematami rozmowy była obronność, bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo energetyczne oraz wsparcie Ukrainy. Tego dnia Duda złożył też wieniec pod Polish Air Force Memorial w Londynie.

Piotr Zgorzelski: Andrzej Duda oddał los Polaków Ziobrze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany