Andrzej Duda w deszczu sadził drzewa

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Andrzej Duda w deszczu sadził drzewa

Czy posadził wystarczająco dużo?

Andrzej Duda sadzi drzewa. Oto w jaki sposób dba o przyrodę [ZDJĘCIA]

2022-10-01 4:30

Andrzej Duda wziął udział w akcji sadzenia drzew #sadziMY na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz w Małopolsce. Jednocześnie zachęcał zebranych do włączenia się do akcji oraz chwalił tych, którzy wzięli w niej udział. Zaznaczał, że pragnie dbać o środowisko i ekologię, a sadzenie drzew jest tego nieodzownym elementem.

Andrzej Duda dołączył do akcji sadzenia drzew

"Ta akcja jest wielkim elementem polityki ochrony klimatu. Im więcej lasów, im więcej lasów młodych, im więcej lasów rosnących, tym większy nasz wkład w ochronę środowiska i wkład w ochronę klimat. To także ochrona powietrza, ponieważ drzewa, pobierając z atmosfery dwutlenek węgla, tak samo pochłaniają pyły, oczyszczają atmosferę, wydalają tlen i to sprzyja naszemu środowisku, sprzyja zdrowemu życiu" - mówił prezydent. Nie zniechęcił go nawet ulewny deszcze. Dodał, że Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe sadzą w Polsce pół miliarda drzew. Warto dodać, że rozdawane są sadzonki do samodzielnego sadzenia i jest ich w tym roku ponad milion. "Weźmy te drzewa z naszych nadleśnictw, zasadźmy te sadzonki, przyczynimy się do akcji sadzenia lasów" – apelował Andrzej Duda.

"Chcę podziękować, że po raz kolejny możemy się spotkać z miejscu sadzenia lasu, ale przede wszystkim, że tą swoją obecnością możemy zademonstrować, a zarazem zachęcić do tego, by z jednej strony szanować las, przyrodę, zachowywać się w sposób ekologiczny, w sposób sprzyjający zasadzie zrównoważonego rozwoju, czyli zachowania dóbr naturalnych przyrody także dla przyszłych pokoleń, ale przede wszystkim, że możemy uczyć szacunku do przyrody i do lasu" – mówił Andrzej Duda. "Sadzimy, sprzątamy, dzięki temu mamy piękne lasy i dzięki temu będziemy mieli coraz czystsze powietrze i będziemy przyczyniali się do ochrony klimatu w naszym kraju i na całej kuli ziemskiej” – spuentował.

Poniżej galeria zdjęć z sadzenia drzewek

Tak wyglądał pogrzeb Franciszka Pieczki. Pochowano go z honorami, przyszedł sam Andrzej Duda. Niezapomniani
Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Nasi Partnerzy polecają