Prezydent Duda

Andrzej Duda... na kuligu w Dolinie Chochołowskiej! Musicie to zobaczyć!

2023-02-26 22:20

Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy w niedzielę wieczorem Korpus Dyplomatyczny wziął udział w kuligu, który przejechał Doliną Chochołowską w Tatrach. Ambasador Ukrainy w Polsce podziękował władzom powiatu tatrzańskiego za opiekę nad uchodźcami.

Prezydent Duda z Korpusem Dyplomatycznym na kuligu

Dyplomaci na czele z prezydentem przejechali góralskimi zaprzęgami do Polany Huciska. Wydarzenie odbyło się w luźnej atmosferze i nie było przewidzianych żadnych wypowiedzi dla mediów. Krótką fotorelację z kuligu zaprezentował na swoim profilu społecznościowym m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita. „Góralski kulig w Dolinie Chochołowskiej z Prezydentem Andrzejem Dudą wspólnie z Ambasadorami oraz władzami samorządowymi powiatu tatrzańskiego. Pokazaliśmy Korpusowi Dyplomatycznemu naszą Małopolskę od najlepszej strony” – napisał wojewoda.

40 góralskich sań zaprzężonych w konie ruszyło o godz. 18. z Siwej Polany. Kulig dojechał do Polany Huciska, gdzie prezydenta i dyplomatów przywitały władze powiatu tatrzańskiego, kierownictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz baca, który poczęstował uczestników kuligu oscypkami i pokazał szałas, w którym paliła się watra. Kulig zakończył się uroczystą kolacją w restauracji przy wylocie Doliny Chochołowskiej.

Starosta tatrzański Piotr Bąk przekazał PAP, że pogoda podczas kuligu dopisała - prószył śnieg, a widoki na Tatry o zmroku były piękne. „To wielka promocja Polski. Dyplomaci zobaczyli piękną Dolinę Chochołowską w pięknej zimowej aurze. Władze Powiatu Tatrzańskiego spotkał duży honor, ponieważ ambasador Ukrainy podziękował za opiekę nad uchodźcami wojennymi na naszym terenie. Pan prezydent cieszy się wielką estymą wśród dyplomatów. Wszyscy uczestnicy chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z prezydentem na Polanie Huciska i zamienić z nim kilka zdań" - powiedział Bąk.

Dyplomaci zostają w Zakopanem do poniedziałku. Na ten dzień zaplanowano m.in. zawody narciarskie na Polanie Szymoszkowej. 

Sonda
Interesujesz się polityką?
Piotr Zgorzelski: Andrzej Duda oddał los Polaków Ziobrze

Pieniądze z KPO nie dotrą do Polski tak długo, jak rządzi PiS?

Krzysztof Gawkowski nie ma wątpliwości. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany