WAŻNA ROCZNICA

Andrzej Duda ma powody do świętowania! To już druga rocznica zaprzysiężenia na prezydenta po raz drugi

2022-08-06 5:00

Andrzej Duda ma okazję do świętowania! Równo dwa lata temu 6 sierpnia 2020 roku, po raz drugi został zaprzysiężony na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. To wielkie wydarzenie, które na pewno wspomina z ogromnym sentymentem. Co ciekawe w 2015 roku Duda także był zaprzysiężony właśnie 6 sierpnia. W naszej galerii zdjęć zobaczysz, jak przez lata zmienił się Andrzej Duda. Różnice widać od razu!

Andrzej Duda w wyborach prezydenckich w 2020 roku pokonał swojego rywala Rafała Trzaskowskiego z PO, choć okoliczności wyborów były inne niż zazwyczaj. Dopiero co rozpoczęła się pandemia koronawirusa, a w całym kraju panowały surowe obostrzenia. Rozważano nawet przeprowadzenie wyborów kopertowych, jednak ostatecznie zdecydowano się na tradycyjną metodę głosowania, choć z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. W końcu 6 sierpnia 2020 roku Andrzej Duda po raz drugi złożył przysięgę podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego, które odbyło się w Sejmie. Na sali byli obecni niemal wszyscy najważniejsi politycy: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, była premier Beata Szydło czy były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Prezydentowi towarzyszyła także żona Agata Duda, córka Kinga Duda oraz ojciec Jan Duda.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ, CO SPOTKAŁO ANDRZEJA I AGATĘ DUDÓW POD KOŚCIOŁEM W JURACIE

Sprawdź: Wakacje Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS rusza na urlop. Znamy kulisy wakacyjnych planów

Gdy Andrzej Duda wszedł do sali plenarnej w towarzystwie małżonki elegancko wystrojonej w białą marynarkę i białą spódnicę, wszyscy zebrani wstali. Potem rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Po odśpiewaniu hymnu prezydent podszedł do mikrofonu i powtarzał słowa uroczystej przysięgi za Marszałek Sejmu Elżbietą Witek. Prawą rękę miał uniesioną, a tuż za nim stała dumna Agata Duda.

- Obejmując z woli narodu urząd prezydenta RP uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności narodu, niepodległości i bezpieczeństwa państwa, a dobro ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg – mówił Andrzej Duda.

Po przysiędze prezydent został nagrodzony brawami. Politycy PiS-u wstali nawet z miejsc i zaczęli skandować jego imię i nazwisko. Andrzej Duda nie mógł powstrzymać uśmiechu. Widać było, że jest szczęśliwy, iż po raz drugi został wybrany na głowę państwa. Na pewno do dziś miło wspomina te chwile.

Warto przypomnieć, że równo 7 lat temu, gdy Andrzej Duda po raz pierwszy był zaprzysiężony na prezydenta, także wydarzyło się to 6 sierpnia. 

NIŻEJ W GALERII ZDJĘĆ JAK NA DŁONI ZOBACZYSZ, JAK PRZEZ LATA ZMIENIŁ SIĘ PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

Sonda
Czy popierasz prezydenta Andrzeja Dudę?
Andrzej Duda z żoną w kościele w Juracie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE