Mariusz Błaszczak, Donald Tusk

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS, Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Mariusz Błaszczak, Donald Tusk

MOCNE

Ale draka! Tusk chciał dopiec Błaszczakowi. Nie spodziewał się tak ciętej riposty

2023-08-15 9:26

W poniedziałek (14.08) z samego rana przedstawione zostało ostatnie, czwarte pytanie referendalne. Zostało ona zaprezentowane przez szefa MON Mariusza Błaszczaka. Na czwarte pytanie w swoim stylu zareagował Donald Tusk i zaczepił Błaszczaka. Nie spodziwał się ciętej riposty.

Donald Tusk zareagował na czwarte pytanie referendalne, które zaprezentował minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, a które brzmi: "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?". Donald Tusk, gdy tylko dowiedział się treści pytania referendalnego napisał na Twitterze: - Ponieważ przez płot Błaszczaka przedostaje się do Polski codziennie rekordowo dużo migrantów, właściwe pytanie powinno brzmieć: czy jesteś za budową prawdziwej bariery na granicy z Białorusią? - zadrwił były premier.

Na to od razu postanowił odpowiedzieć Błaszczak. Nie gryzł się w język, tylko wprost napisał, co o tym wszystkim myśli: - Bariera działa Panie Tusk! Od strony białoruskiej zatrzymuje tłumy nielegalnych imigrantów, a od polskiej, wyprawy posłów PO z pizzą i torbami reklamowymi.

Do czego nawiązał szef MON? Do sytuacji, gdy przy granicy polsko-białoruskiej w czasie kryzysu na granicy pojawiali się politycy opozycji, w tym m.in. poseł Franek Sterczewski, który biegał wśród strażników z reklamówkę w ręce, ponieważ chciał przekazać produkty żywnościowe potrzebującym migrantom. 

ZOBACZ: Poseł PO Franek Sterczewski ganiał na granicy. Co tam się wydarzyło? Nagranie obiegło sieć

Cztery pytania referendalne

Znamy już wszystkie pytania referendalne. Referendum ma się odbyć w dniu 15 października. Jak wiemy zdecydowano, że referendum odbędzie się tego samego dnia, co wybory parlamentarne. Wszystkie pytania referendalne brzmią tak:

  • Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?
  • Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?
  • Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?
  • Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
Referendum 2023. Wszystkie pytania
Sonda
Czy weźmiesz udział w referendum, które będzie zawierać cztery pytania?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany