Zbigniew Rau

i

Autor: Cezary Pecold/Super Express

Najnowszy sondaż

Afera wizowa. Polacy zadecydowali w sprawie ministra spraw zagranicznych

2023-09-21 11:08

Afera wizowa nie cichnie. Politycy opozycji podkreślają ogromną skalę przedsięwzięcia i pieniądze, jakie miały być z nią związane, z kolei politycy PiS nie uważają sprawy za tak istotną. Teraz Polacy zabrali głos w sprawie szefa resortu spraw zagranicznych Zbigniewa Raua. Wyniki sondażu są jednoznaczne.

Afera wizowa zatacza coraz szersze kręgi. Ostatnio Unia Europejska zażądała odpowiedzi na kilkanaście pytań dotyczących procederu wydawania wiz od polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i oznajmiła, że będzie bacznie obserwować całą sprawę. Jak się okazuje, coraz więcej Polaków dowiaduje się o całej sytuacji.

W najnowszym sondażu UCE Research przeprowadzonym dla Onetu zapytano respondentów, czy słyszeli o aferze wizowej.76,4 proc. stwierdziło, że tak, a 23,6 proc. nie miała takiej okazji. Następne pytanie było skierowane tylko do osób, które słyszały o sprawie. Dotyczyło Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua i tego, czy w związku z aferą wizową powinien stracić stanowisko.

Wśród osób, które słyszały o aferze wizowej, 73,2 proc. badanych uznało, że szef resortu powinien zostać zdymisjonowany. Przeciwnego zdania było 13,4 proc. Z kolei 14,3 proc. nie miało zdania na ten temat. Jak widać, zdecydowana większość społeczeństwa wie o aferze i uważa, że w związku z tym Zbigniew Rau powinien utracić swoje stanowisko ministra spraw zagranicznych. Taka jednomyślność wśród respondentów zdarza się raczej rzadko.

Quiz Sprawdź swoją wiedzę na temat PiS!

Pytanie 1 z 14
Kto założył partię Prawo i Sprawiedliwość?
J. SASIN: NIE BĘDZIE DRASTYCZNYCH PODWYŻEK CEN PRĄDU
Nasi Partnerzy polecają