adwokat, toga, prawnik, sąd

i

Autor: Tomasz Gola

TRAFI DO ARESZTU?

Adwokatka Katarzyna R. podejrzana m.in. o usiłowanie zabójstwa. Wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zajmie się sąd

2022-08-07 16:16

Prokuratura Rejonowa w Słupsku w niedzielę7 sierpnia, złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie adwokat Katarzyny R. podejrzanej m.in. o usiłowanie zabójstwa. Sąd wyznaczył posiedzenie aresztowe na godz. 14.40 – powiedziała PAP szefowa tejże prokuratury Magdalena Gadoś. Słupska adwokatka Katarzyna R. usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.

Adwokatka ze Słupska zostanie aresztowana? 

Słupska adwokatka Katarzyna R. została zatrzymana przez policję w nocy z piątku na sobotę (z 5 sierpnia na 6 sierpnia) po tym, jak miała ranić nożem dwóch mężczyzn, następnie wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu oraz bić i znieważać funkcjonariuszy. 39-latek i 36-latek mieli zostać ugodzeni nożem przez Katarzynę R. przy ul. Lelewela w Słupsku. Jeden z nich otrzymał cios w pośladek, drugi w brzuch i szyję. Obaj trafili do szpitala. Ten lżej ranny już go opuścił. Drugi z poszkodowanych w ciężkim stanie nadal przebywa w szpitalu.

CZYTAJ: Kaczyński znów wywołał burzę w sieci! Szokujące słowa

Katarzyna R. krótko po tym zdarzeniu została zatrzymana przy ul. Hubalczyków przez policyjny patrol, który wcześniej otrzymał zgłoszenie o napaści dokonanej przez kobietę odpowiadającej rysopisowi poszukiwanej. Adwokatka miała prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Została od niej pobrana krew do badań. 39-latka stawiała opór podczas zatrzymania, znieważała funkcjonariuszy oraz naruszyła ich nietykalność. Wiadomo, że Katarzyna R. należała do Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.

Adwokatka usłyszała cztery zarzuty, w tym usiłowanie zabójstwa

- Katarzynie R. przedstawiono cztery zarzuty: usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji podczas zatrzymania i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu - poinformowała PAP szefowa słupskiej prokuratury rejonowej. Prok. Gadoś przekazała, że podejrzana doprowadzona w niedzielę do prokuratury z policyjnej izby zatrzymań, nie przyznała się do zarzucanych czynów, nie składała wyjaśnień. Za usiłowanie zabójstwa, najcięższego z zarzucanych 39-letniej adwokat przestępstw, grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia po dożywocie.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. "Sąd wyznaczył posiedzenie aresztowe na godz. 14.40" – przekazała prok. Gadoś.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w Polsce?
Wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami w Chorwacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE