500 plus

i

Autor: pixabay.com 500 plus

700 plus zamiast 500 plus? Waloryzacja świadczenia 500 plus - politycy PiS mówią o dużej podwyżce!

2022-05-31 9:43

Waloryzacja 500 plus to temat który pojawia się coraz częściej. Rodzice chcieliby podwyżek świadczenia. Sztandarowe świadczenie wprowadzone przez PiS, czyli 500 plus, nie było nigdy waloryzowane i według ekspertów jest dziś o 200 zł warte mniej niż w 2016 r. Pojawia się jednak szansa na podwyższenie tego zasiłku! – Zastanawiamy się nad wprowadzeniem 700 plus – ujawnia „Super Expressowi” polityk partii rządzącej.

Ile jest dziś warte 500 plus? Świadczenie 500 plus wzrośnie o 200 złotych?

Początkowo 500 plus było przyznawane tylko na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, ale potem nastąpiły zmiany w 500 plus. Przypomnijmy, że przed trzema laty, 1 lipca 2019 r., wprowadzono  świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia. To była ostatnia zmiana w tym zakresie. Teraz, przy szalejącej inflacji, dobiegają żądania podniesienia wypłacanej kwoty, ponieważ świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus” już nie zaspokaja potrzeb polskich rodzin. Instytut Emerytalny policzył, że gdyby ten zasiłek dla dzieci był waloryzowany tak jak emerytury, to wyniósłby teraz 700 zł. O potrzebie zwaloryzowania świadczenia wypowiedziała się niedawno na łamach „SE” europosłanka Elżbieta Rafalska, która wprowadzała 500 plus, kiedy była ministrem rodziny.

Spytaliśmy Polaków, czy należy zwaloryzować 500 plus. Wyniki zaskakują

Politycy PiS są za podwyżką 500 plus? Planowana podwyżka świadczenia aż o 200 zł!

Okazuje się, że w PiS jest więcej zwolenników podwyższenia świadczenia dla dzieci, którzy chcą ten pomysł wcielić w życie. – Rozpoczynamy ofensywę programowo-polityczną. W sobotę odbędzie się konwencja PiS, na której przedstawimy nowe propozycje. Jest też pomysł, aby 500 plus zamienić w 700 plus, bo inflacja zjada zasiłek – powiedział nam ważny polityk PiS. – Poważnie się nad tym zastanawiamy. Innym rozwiązaniem byłaby waloryzacja świadczenia. Zobaczymy, który pomysł przejdzie, bo musimy brać pod uwagę możliwości budżetowe – dodaje nasz rozmówca.

Jak drożyzna wpływa na decyzje wyborcze Polaków? Sondaż pokazuje wszystko

500 plus - podwyżka czy waloryzacja?

Plany te potwierdza nam inny polityk PiS. – Musimy przedstawić nową ofertę i podwyższyć 500 plus, ponieważ do wyborów został nieco ponad rok, a czas szybko płynie – słyszymy w Zjednoczonej Prawicy.

Sonda
Czy 500 plus powinno być waloryzowane?
500 plus już nie wystarcza. Polacy ŻĄDAJĄ 700 plus. "PiS DAJE ZA MAŁO! Nie mamy pieniędzy! | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE