Politycy na 30. urodzinach Radia Maryja

i

Autor: SUPER EXPRESS Politycy na 30. urodzinach Radia Maryja

Urodziny Radia Maryja. Rydzyk znów szokuje. Ostrzega przed Niemcami?! [ZAPIS RELACJI]

2021-12-04 19:20

Wielka impreza szykuje się z okazji 30. urodzin Radia Maryja. 4 grudnia 2021 do Torunia przyjeżdżają autokary pełne pielgrzymów z całej Polski. Impreza budzi kontrowersje, ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne w Polsce. Pomimo tego, razem z ojcem Rydzykiem i Rodziną Radia Maryja urodziny rozgłośni świętować mają także znani politycy. Kto pojawi się na 30. urodzinach Radia Maryja? Jakie atrakcje zaplanowano? Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo na Se.pl!

Urodziny Radia Maryja 2021 na żywo

Już 4 grudnia 2021 wielka impreza z okazji 30. urodzin Radia Maryja. Ojciec Rydzyk razem z politykami i pielgrzymami z całej Polski hucznie świętować będzie okrągły jubileusz rozgłośni. Od samego rana w sobotę, 4 grudnia 2021, będziemy na bieżąco śledzić, co się dzieje na urodzinach Radia Maryja w Toruniu. Sprawdzimy, jak wyglądają wspólne modlitwy, śpiewy i tańce. Zobaczymy także, jak bawią się zaproszeni goście i kto ze znanych polityków pojawił się na imprezie u ojca Rydzyka. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo z 30. urodzin Radia Maryja w Toruniu. Relacja nie odświeża się automatycznie, wciśnij F5, aby odświeżyć.

Przeczytaj koniecznie: Urodziny Radia Maryja 2021. Rydzyk pozapraszał gwiazdy. Ale będzie feta 4 grudnia!

godz. 20:00. Koniec relacji z 30. urodzin Radia Maryja

Dziękujemy wam za uwagę! Poniżej przypominamy najważniejsze wydarzenia:

Niespodziewany gest Andrzeja Dudy. Wysłał Rydzykowi bardzo osobisty prezent na urodziny Radia Maryja

Jarosław Kaczyński nie pojechał do Rydzyka! Zostawił Błaszczakowi list. 30. urodziny Radia Maryja

30. urodziny Radia Maryja. Rydzyk RUGA Macierewicza?! Szokująca sytuacja. "Mam nadzieje, że była modlitwa"

godz. 19:15 Ojciec Rydzyk przemówił po niemiecku i wspomina darowane auto

Przemówienie ojca Rydzyka pod koniec mszy świętej wzbudziło wiele emocji. Niespodziewanie redemptorysta skomentował także historie opowiadane o jego samochodach. Nawiązał do maybacha, którego rzekomo posiada i opowiedział, skąd miał samochód, którym przyjechał wiele lat temu do Polski. - To było czerwone audi 80, które dostałem w prezencie od niemieckiej rodziny. Powiedzieli mi "Herr Vater, u nas dzieci mają samochody, a ojciec tak na tym rowerze" i podarowali samochód. To była rodzina, która była ofiarą nazizmu.

Czytaj więcej: Rydzyk przemawia po niemiecku i mówi o kolejnym darowanym aucie. O co tu chodzi?!

godz. 18:34 Koniec mszy świętej w Arenie Toruń

Przed błogosławieństwem ojciec Rydzyk wspomniał jeszcze zmarłych kapłanów - m.in. Jana Pawła II, arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego i biskupa Andrzeja Suskiego. - Jak było źle to mówił, żeby nie przyszło mi do głowy się wycofać - to z kolei wspomnienie o biskupie Stanisławie Napierale.Kilka chwil po przemówieniu ojca Rydzyka, tłum skandował "Alleluja i do przodu!". Po błogosławieństwie zakończyła się eucharystia.

godz. 18:27 Ojciec Rydzyk o początkach Radia Maryja

W jubileuszową, 30. rocznicę powstania Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk nawiązał do początków i procesie budowania instytucji. - Marzenie było ogromne, było spotkanie z Ojcem Świętym. Siostry piszą książkę o początkach, tam będzie więcej szczegółów. Nie mogę nie wspomnieć o biskupach. Nie zapomnę wam tego! Im nie mogę zapomnieć tego, że podtrzymywali nas na duchu, wielokrotnie rozmawialiśmy do późnej nocy, do rana. Uczyliście mnie tego co chce Pan Bóg, uczylście mnie kościoła, żeby iść dalej - wspomniał Rydzyk.

godz. 18:25 Przemówienie ojca Rydzyka 

- Dziękuję wam za to, że kochacie Matkę Najświętszą, że kochacie Polskę. Życzę wam, aby wychowywali was polscy Polacy, tacy od Mieszka I do kardynała Wyszyńskiego - przekazał uczestnikom mszy świętej ojciec Rydzyk.

godz. 18:15 Ojciec Rydzyk ostrzega przed Niemcami?!

Ojciec Tadeusz Rydzyk nawiązał do sprawy, która miała miejsce za czasów kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. - Zrozumieliście ten cytat z Helmuta Kohla? Jeśli nie, to uczcie się języka, bo nie wiadomo co oni planują. Dziękuję Bogu, że mamy takich rządzących. Dziękuję ministrze obrony narodowej, ministrze sprawiedliwości. Dziękuję, że dbacie o Polskę - powiedział w swoim stylu redemptorysta.

godz. 18:00 Ojciec Rydzyk odebrał dzieło Jana Matejki

Andrzej Jaworski z Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu pokazał dzieło Jana Matejki "Anioł". Prezes Pekao S.A. Leszek Skiba przekazał obraz na ręce ojca Rydzyka. - Anioł ma nas łączyć, tematycznie pasuje do muzeum - zaznaczył Jaworski. Wyjasniła się też nieobecność wicepremiera Jacka Sasina, któremu również podziękowano za pomoc w pozyskaniu dzieła.

Czytaj też: Politycy na urodzinach Radia Maryja. Gdzie są szychy?! Oj, Rydzyk nie będzie zadowolony

godz. 17:45 Trwa komunia święta. Tłum przyjmuje ciało Chrystusa

To również jeden z najważniejszych elementów mszy świętej. Politycy, księża i goście przyjęli komunię. 

godz. 17:25 Trwa msza święta. Pielgrzymi z całej Polski obecni

Za ołtarzem widać m.in. transparent pielgrzymów z Płocka. Tłum obecny w Arenie Toruń odśpiewał "Ojcze Nasz".

godz. 17:15 Czas na najważniejszy moment mszy

Już za chwilę chleb i wino staną się ciałem i krwią Jezusa Chrystusa. To dla praktykujących katolików najważniejszy moment mszy świętej.

godz. 17.05 podziękowania dla rodziny Radia Maryja

Z ambony popłynęły podziękowania dla wszystkich tych, którzy wspierają działalność Radia Maryja, pomagają w studio i przekazują ofiary.

godz. 16.55, procesja z darami

W stronę ołtarza idzie bardzo długa procesja z darami. Ojciec dyrektor osobiście odbiera dary, w tym dar od prezydenta Andrzeja Dudy, ministrów, Lasów Państwowych. Wśród darów był także specjalny znaczek od Poczty Polskiej. W kierunku ojca Rydzyka zmierzają też wierni z kopertami.

godz. 16.45

Trwa msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego. Wspólnie modlą się politycy, hierarchowie kościoła i pielgrzymi z całej Polski.

godz. 15.50, życzenia od prezydenta Andrzej Dudy

Specjalny list z życzeniami dla Radia Maryja przysłał nawet prezydent Andrzej Duda. Odczytano także list od Jarosława Kaczyńskiego.

godz. 15.40, msza z udziałem polityków

Rozpoczyna się Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego – metropolity lwowskiego oraz sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI.

godz. 15.15, politycy i gwiazdy na urodzinach Radia Maryja

W uroczystych obchodach 30. urodzin Radia Maryja uczestniczą także znani politycy i gwiazdy. Wspólnie z ojcem Rydzykiem i Rodziną Radia Maryja w Toruniu modlą się m.in. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, minister w Kancelarii Premiera Michał Wójcik, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, europoseł Ryszard Czarnecki, senator Jan Maria Jackowski, a także aktorka i posłanka Dominika Figurska-Chorosińska oraz była posłanka Anna Sobecka. Spóźniony na sali pojawił się także Antoni Macierewicz.

Przeczytaj koniecznie: Tym Antoni Macierewicz podpadł Rydzykowi, Takiej reakcji ojca dyrektora się nie spodziewał!

godz. 15.05, koronka do Miłosierdzia Bożego

Po godz. 15 rozpoczęła się koronka do Miłosierdzia Bożego.

godz. 15, relikwie błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Następuje przekazanie Rodzinie Radia Maryja relikwii błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

godz. 14.55; znaczek pocztowy z okazji 30. urodzin Radia Maryja

Z okazji 30. urodzin Radia Maryja Poczta Polska zapowiedziała specjalny znaczek. Zaprezentowano makietę znaczka, na którym widnieje postać pogrążonego w modlitwie świętego Jana Pawła II oraz figura Matki Bożej Fatimskiej z radiowej kaplicy.

godz. 14.40, pielgrzymi nie boją się koronawirusa

IV fala pandemii koronawirusa w natarciu. Ludzie chorują i umierają, głównie seniorzy. Tymczasem tłumy tłoczą się, by wejść na imprezę z okazji 30. urodzin Radia Maryja. Jednak emeryci, którzy przyjechali świętować jubileusz rozgłośni ojca Rydzyka, nie boją się koronawirusa. W rozmowie z naszym dziennikarzem wyjawiają, dlaczego! Wystarczy modlitwa i koronawirus im niestraszny? Nic bardziej mylnego! Nasz dziennikarz rozmawiał z pielgrzymami i pytał ich, czy dlaczego nie boją się o swoje zdrowie i życie. Więcej w materiale: Na imprezie u Rydzyka emeryci nie boją się koronawirusa. Powód zaskakuje, i nie jest to modlitwa!

godz. 13.25, darmowe jedzenie dla pielgrzymów

Gdy w hali trwają uroczyste obchody 30. urodzin Radia Maryja, na zewnątrz głodni i spragnieni pielgrzymi mogą liczyć na ciepły posiłek. Na wszystkich wiernych czekają prawdziwe rarytasy. W dodatku zupełnie za darmo! Ojciec Rydzyk wie, jak zadbać o pielgrzymów: mogą skosztować kwaśnicy, bigosu, czy zupy gulaszowej. Na mniejszy głód przewidziano chleb ze smalcem i ogórkiem. Dla rozgrzania serwowana jest ciepła herbata i kawa.

Więcej w naszym materiale: Darmowe rarytasy od ojca Rydzyka na 30. urodzinach Radia Maryja. Bigos, kwaśnica i gulaszowa - palce lizać!

godz. 13.10, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Rozpoczął się koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

godz. 12.40, Różaniec ze słuchaczami Radia Maryja

Trwa różaniec ze słuchaczami Radia Maryja - kolejny punkt programu obchodu okrągłych, 30 urodzin katolickiej rozgłośni. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszej pierwszej fotorelacji z urodzin Radia Maryja w Toruniu - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

godz. 12.15, Rydzyk upomina pielgrzymów!

Pielgrzymi wyprowadzili z równowagi ojca Rydzyka podczas urodzin Radia Maryja! Ojciec dyrektor wielokrotnie musiał upominać wiernych zgormadzonych w Arenie Toruń o ciszę. Jego prośby na nic się zdawały, nadal słychać było rozmowy. - Proszę, upomnijcie się nawzajem, proszę o ciszę, upomnijcie się nawzajem! - apelował Tadeusz Rydzyk. Gdy pielgrzymi nie reagowali na jego słowa, ojciec dyrektor poprosił porządkowych o interwencję. - Bardzo proszę porządkowych, żeby upomnieli o ciszę - powiedział. - Proszę o zamknięcie drzwi - dodał.

W naszej galerii poniżej możesz zobaczyć, jak politycy bawili się na urodzinach Radia Maryja w poprzednich latach - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

godz. 12

Rozpoczęła się medytacja pierwszosobotnia. Organista gra pieśni maryjne. W tym czasie do hali docierają kolejni pielgrzymi.

godz. 11.30, koncert podczas 30. urodzin Radia Maryja

Niektórzy pielgrzymi zgromadzili się już w Arenie Toruń, gdzie odbywają się wydarzenia z okazji 30 rocznicy powstania Radia Maryja. Na razie na trybunach jeszcze nie widać tłumów. O godz. 11.30 rozpoczął się urodzinowy koncert w wykonaniu o. Azariasza i o. Juliana – ojców bernardynów z Lublina.

godz. 11, pielgrzymi o Radiu Maryja

4 grudnia 2021 od rana pielgrzymi z całej Polski odwiedzają Radio Maryja w Toruniu. Wierni zwiedzają także imponujące sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz Park Pamięci Narodowej. Do Torunia przyjechały m.in. autokary ze Śląska i Legionowa. Telewizja TRWAM rozmawia z wiernymi pod siedzibą Radia Maryja. Wśród pielgrzymów jest pan Ignacy, który opowiedział, czym jest dla niego rozgłośnia: - Radio Maryja jest dla mnie wszystkim. Człowiek jak siedzi w domu, to się modli z Radiem Maryja i Telewizją TRWAM. Rozgłośnia ojca Tadeusza Rydzyk jest także bardzo ważna w życiu słuchaczki z Legionowa, która należy do Koła Przyjaciół Radia Maryja. - Odkąd dołączyłam do koła, całkowicie moje życie się zmieniło, ja się zmieniłam na lepsze. My w domu tylko Radia Maryja słuchamy. Mój mąż, gdy trafił na Radio Maryja powiedział, że to jest takie radio, które prawdę mówi. Dziękujemy Bogu za to radio - opowiada na antenie TV TRWAM.

godz. 10.25, obostrzenia a urodziny Radia Maryja

30. urodziny Radia Maryja to impreza na ogromną skalę: do Torunia zjeżdżają pielgrzymi z całej Polski, by wspólnie modlić się, śpiewać i tańczyć. Organizowanie przez ojca Rydzyka wydarzenia na tak dużą skalę w szczycie IV fali pandemii budzi wiele wątpliwości. Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni przed urodzinami Radia Maryja weszły w życie nowe obostrzenia, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa i ochronić Polaków przed wariantem omikron. Czy na imprezie ojca Rydzyka te nowe obostrzenia będą przestrzegane? Ojciec dyrektor zaapelował do wiernych o przestrzeganie reżimu sanitarnego: - Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych: maseczki i dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynami będą dostępne w różnych miejscach przy wejściu i w gmachu areny. W budynku zachowajmy odstępy tzw. dystans przestrzenny pomiędzy sobą. Przy wejściu do areny studenci pielęgniarstwa z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej stworzą każdemu możliwość mierzenia temperatury.

Nie wiadomo, czy i jak weryfikowane będą obostrzenia dotyczące limitu liczby osób niezaszczepionych na tego typu wydarzeniach. Zgodnie z nowymi obostrzeniami obowiązującymi od 1 grudnia 2021, kościoły i obiekty sportowe mogą być obłożone maksymalnie w 50%. W zgromadzeniach może uczestniczyć maksymalnie 100 osób, a podczas kongresów i konferencji - 1 osoba na 15m2.

godz. 9.30, urodzinowy koncert Bayer Full

Ojciec Rydzyk często szuka okazji do świętowania wraz z Rodziną Radia Maryja. Nie tak dawno, bo we wrześniu 2021, zorganizował urodzinowy koncert dla wiernych. Impreza przyciągnęła tłumy, bo na scenie można było oglądać prawdziwą gwiazdę: zespół Bayer Full! Wydarzenie odbyło się w Toruniu tuż obok Sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Mimo tego, że zespół Sławomira Świerzyńskiego znany jest z muzyki rozrywkowej, nie zabrakło żarliwych pieśni religijnych i podziękowań dla ojca Rydzyka. Co ciekawe, lider zespołu deklarował, że nie pobrał wynagrodzenia za występ, w zamian oczekiwał jedynie modlitwy za "polskie dzieci, narodzone i nienarodzone". Więcej o tym koncercie przeczytasz w materiale: Urodziny Radia Maryja: Koncert Bayer Full. Tańce przed ołtarzem

godz. 8.10, program 30. urodzin Radia Maryja

Program 30. urodzin Radia Maryja jest bardzo bogaty. Co zaplanowano z okazji okrągłego jubileuszu rozgłośni? Ojciec Rydzyk pozapraszał gwiazdy. Program prezentuje się następująco:

  • 11.30 – Koncert w wykonaniu o. Azariasza i o. Juliana – ojców bernardynów z Lublina
  • 12.00 – Medytacja pierwszosobotnia
  • 12.30 – Różaniec ze słuchaczami
  • 13.00 – Koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 15.30 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego – metropolity lwowskiego oraz sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI

4 grudnia 2021, godz. 6.25

Niektóre autokary z pielgrzymami są już w drodze na obchody 30. urodzin Radia Maryja. Wielu wiernych, zanim uda się do Areny Toruń, gdzie odbywa się impreza urodzinowa, swoją wizytę w Toruniu rozpocznie od zwiedzania Radia Maryja. Kolejnym punktem dla zwiedzających będzie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które imponuje swoimi rozmiarami i wyglądem. Po wizycie w świątyni i budynkach rozgłośni, pielgrzymi udadzą się w kierunku hali przy ul. Bema, gdzie odbędą się 30. urodziny Radia Maryja 2021.

Przeczytaj także: 30. urodziny Radia Maryja. Będą kontrole na imprezie Rydzyka. "To jest potrzebne"

Sonda
Kim dla Ciebie jest ojciec Tadeusz Rydzyk?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE