Trzecia Droga zaprezentowała kandydatkę na prezydenta Łodzi

i

Autor: pixabay,Wikipedia

Wybory samorządowe 2024

Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Łodzi zaprezentowała swój program wyborczy

2024-03-16 14:05

Ewa Szymanowska, kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Łodzi, zaprezentowała swój program wyborczy. Główne punkty programu posłanki Polski 2050 to: czysty i punktualny transport, budowa parkingów, ożywienie handlu na ul. Piotrkowskiej oraz właściwy nadzór nad realizacją inwestycji. „To będzie prezydentura otwarta na dialog i współpracę” – zapowiada Ewa Szymanowska.

W sobotę (16 marca) poznaliśmy program wyborczy kandydatki Trzeciej Drogi na prezydenta Łodzi. Ewa Szymanowska zaprezentowała swoje postulaty programowe podczas miejskiej konwencji w Łodzi. Wśród głównych punktów programowych kandydatki Trzeciej Drogi znalazła się współpraca z ekspertami ds. infrastruktury, kultury, biznesu, którzy mieliby „zbudować to miasto od podstaw”.

- Na mocny i solidny fundament naszej miejskiej piramidy składają się elementy infrastrukturalne takie jak: czysty i punktualny transport, łódzkie metro – wystarczy, że przy projekcie tunelu średnicowego doda się dwa przystanki: jeden na Starym Widzewie i drugi przy ul. Srebrzyńskiej, co ułatwi mieszkańców szybki przejazd z jednej strony miasta na drugą – tłumaczyła Szymanowska. - Kolejny punkt to dbanie o czystość i porządek w naszym mieście. Równe drogi i proste chodniki – dziś w wielu miejscach to luksus.

Ewa Szymanowska zapowiedziała budowę parkingów kubaturowych zarówno w centrum Łodzi, jak i na osiedlach, a także ożywienie handlu i usług na ul. Piotrkowskiej. O wyborze i realizacji ważnych inwestycji w mieście mieliby współdecydować mieszkańcy poprzez glosowanie, a magistrat miałby prowadzić nad tymi inwestycjami właściwy nadzór. Kandydatka Trzeciej Drogi zapewniła też o nawiązaniu współpracy z radami osiedli oraz o wspieraniu lokalnych przedsiębiorców.

- Deklaruję, że jako prezydent miasta Łodzi zanim podejmę decyzję o kolejnych remontach głównych ulic w naszym mieście, zakończę te, które już trwają. Mówię „tak” dla rozwoju naszego miasta i stanowcze „nie” dla chaosu komunikacyjnego, który dziś panuje – podkreślała Szymanowska.

Kandydatka Trzeciej Drogi wskazała również, że w Łodzi brakuje rodzin zastępczych i zadeklarowała, że będzie działać na rzecz rodzicielstwa zastępczego. Za jej kadencji w mieście miałaby zostać powołana obywatelska Rada Kultury oraz Rada Seniorów, a Łódź stać się kluczowym ośrodkiem kultury i nauki w Polsce. Zapowiedziała również, że w przypadku wygranej, wprowadzi tradycję cotygodniowych spotkań z mediami, by za ich pośrednictwem informować mieszkańców o ważnych dla nich sprawach.

- Mam nieodparte wrażenie, że nasze miasto stoi na głowie. Mnóstwo pieniędzy wydawanych jest na PR i propagandę sukcesu, a zapomina się o potrzebach ważnych dla mieszkańców – powiedziała posłanka Polski 2050. - Łódź to nie tylko centrum, to m.in. Sikawa, Stoki, Wiskitno, osiedle Doliny Łódki, czy Nowosolna i wiele, wiele innych miejsc. Mieszkańcy wielu osiedli borykają się na co dzień z różnymi problemami, o których nie dowiecie się z fanpejdża miasta ani portalu gazety Łódź.pl.

Pierwsza tura wyborów prezydentów miast odbędzie się 7 kwietnia. Druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia. O urząd prezydenta Łodzi ubiega się 6 kandydatów: Klaudia Domagała (Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy), Ewa Szymanowska (Trzecia Droga), Jan Waliszewski (Akcja Narodowa), Janusz Wdzięczak (Koalicja Samorządowa Energia Łodzi), Agnieszka Wojciechowska van Heukelom (Prawo i Sprawiedliwości) oraz Hanna Zdanowska (Koalicja Obywatelska).

Kaczyński zeznaje na komisji ds, Pegazusa, posłowie komentują!
Nasi Partnerzy polecają