Wybory. Urna wyborcza

i

Autor: Tomasz Radzik

Zwalczał „Kler”. Przegrał z kretesem [WYNIKI WYBORÓW 2018]

2018-11-05 9:58

Ta porażka musiała zaboleć PiS! Popierany przez „Dobrą Zmianę” dotychczasowy prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski przegrał w II turze wyborów z lokalnym kandydatem Łukaszem Kulikiem. Dla rządu Zjednoczonej Prawicy jest to tragiczna informacja, bowiem Ostrołęka była uznawana za jeden z bastionów PiS.

Niezależny kandydat Łukasz Kulik zdeklasował Kotowskiego zdobywając w II turze wyborów na prezydenta Ostrołęki 64,5 procent głosów. Oznacza to, że rządzący od 3 kadencji włodarz popierany przez Zjednoczoną Prawicę będzie musiał ustąpić ze stanowiska.

Przypomnijmy, że „najsłynniejszą” decyzją ustępującego prezydenta PiS było zablokowanie wyświetlania filmu „Kler” w jedynym ostrołęckim kinie, które należy do miasta. Za tą kontrowersyjną decyzją miał stać sam Kotowski, który w przeszłości nie pozwolił na wyświetlanie w Ostrołęce między innymi „50 twarzy Greya”. Blokada „Kleru” wywołała protesty ostrołęckich internautów. Jak widać decyzja ta zaszkodziła ustępującemu włodarzowi, który z prezydenturą Ostrołęki będzie musiał się pożegnać po 12 latach urzędowania.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany