Norbert Kaczmarczyk

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Norbert Kaczmarczyk

To nie żart

Norbert Kaczmarczyk został zdymisjonowany jako minister. Teraz jako posła czeka go nagroda

2022-10-06 7:00

Wiceminister Norbert Kaczmarczyk został, praktycznie w trybie natychmiastowym, pozbawiony swojej funkcji. Jego postacią zainteresowały się media, kiedy to podczas wesela, na którym był obecny Zbigniew Ziobro, ofiarowano mu w prezencie ciągnik o wartości 1,5 mln zł. Okazuje się, że teraz zamiast sowitej kary, czeka go nagroda jako szeregowego posła. Trafi on bowiem do sejmowej komisji kontroli państwowej.

Nobilitacja zamiast kary?

O weselu ówczesnego wiceministra rolnictwa pisały wszystkie media. Zarówno opinii publicznej, jak i  dziennikarzom nie pasowała kwestia jego wesela, a także deklarowanie ilości uprawianej ziemi. Po czasie Norbert Kaczmarczyk skarżył się, że media wystawiły na nim swój osąd. Prezent w postaci ciągnika 1,5 mln zł został wręczony mu oficjalnie, dodatkowo wystąpił jeszcze w reklamie dealera. W oświadczeniu majątkowym mówił o uprawianych 16 hektarach ziemi, w biografii publicznej zaś o terenach prawie 19 razy większych. Na weselu obecni byli politycy najwyższego szczebla, w tym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 13 września po wielkiej aferze wiceminister traci funkcję i zostaje zdymisjonowany. - W wielu przypadkach są one pierwszą, a nie czwartą władzą. Osądziliście państwo mnie i moją rodzinę przed możliwością obrony - mówił wówczas. Podkreślał też, że "obywatele w miastach, metropoliach, nie rozumieją, ile kosztuje sprzęt rolniczy". - Poczułem zaszczucie w związku z przykrością, jaka spotkała moją rodzinę - zwierzał się załamany.

Dziś na stronie gov.pl w zakładce Komisja do Spraw Kontroli Państwowej (KOP) znajdziemy jego nazwisko. Nikt tego nie kryje. Zamiast konsekwencji, dostał "rekompensatę' w postaci innego stołka. Czy faktycznie tak to powinno wyglądać?

Dworczyk o dymisji Kaczmarczyka: sprawa zostanie zamknięta dziś lub jutro
Sonda
Czy nowa funkcja Norberta Kaczmarczyka jest sprawiedliwa?
Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.