Norbert Kaczmarczyk

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Norbert Kaczmarczyk

To nie żart

Norbert Kaczmarczyk został zdymisjonowany jako minister. Teraz jako posła czeka go nagroda

2022-10-06 7:00

Wiceminister Norbert Kaczmarczyk został, praktycznie w trybie natychmiastowym, pozbawiony swojej funkcji. Jego postacią zainteresowały się media, kiedy to podczas wesela, na którym był obecny Zbigniew Ziobro, ofiarowano mu w prezencie ciągnik o wartości 1,5 mln zł. Okazuje się, że teraz zamiast sowitej kary, czeka go nagroda jako szeregowego posła. Trafi on bowiem do sejmowej komisji kontroli państwowej.

Nobilitacja zamiast kary?

O weselu ówczesnego wiceministra rolnictwa pisały wszystkie media. Zarówno opinii publicznej, jak i  dziennikarzom nie pasowała kwestia jego wesela, a także deklarowanie ilości uprawianej ziemi. Po czasie Norbert Kaczmarczyk skarżył się, że media wystawiły na nim swój osąd. Prezent w postaci ciągnika 1,5 mln zł został wręczony mu oficjalnie, dodatkowo wystąpił jeszcze w reklamie dealera. W oświadczeniu majątkowym mówił o uprawianych 16 hektarach ziemi, w biografii publicznej zaś o terenach prawie 19 razy większych. Na weselu obecni byli politycy najwyższego szczebla, w tym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 13 września po wielkiej aferze wiceminister traci funkcję i zostaje zdymisjonowany. - W wielu przypadkach są one pierwszą, a nie czwartą władzą. Osądziliście państwo mnie i moją rodzinę przed możliwością obrony - mówił wówczas. Podkreślał też, że "obywatele w miastach, metropoliach, nie rozumieją, ile kosztuje sprzęt rolniczy". - Poczułem zaszczucie w związku z przykrością, jaka spotkała moją rodzinę - zwierzał się załamany.

Dziś na stronie gov.pl w zakładce Komisja do Spraw Kontroli Państwowej (KOP) znajdziemy jego nazwisko. Nikt tego nie kryje. Zamiast konsekwencji, dostał "rekompensatę' w postaci innego stołka. Czy faktycznie tak to powinno wyglądać?

Dworczyk o dymisji Kaczmarczyka: sprawa zostanie zamknięta dziś lub jutro
Sonda
Czy nowa funkcja Norberta Kaczmarczyka jest sprawiedliwa?
Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają