Polska Armia

i

Autor: włodi flickr.com

Wojsko Polskie

Żołnierze dostaną 202 mln zł. To trzykrotnie więcej niż wcześniej. MON uzasadnia

2022-10-26 14:57

Tegoroczny budżet dla żołnierzy jest większy niż wcześniej. - Problem nielegalnego przekraczania wschodniej granicy i wojna w Ukrainie wymagały znacznego zaangażowania wszystkich żołnierzy. Przeznaczenie większej puli pieniędzy na nagrody jest więc uzasadnione - uzasadnia wzrost tegorocznego funduszu dla żołnierzy.

MON przeznaczy 202 mln zł na narody dla żołnierzy

MON przekazało, że zamierza przeznaczyć 202 mln zł na nagrody dla żołnierzy. W rozmowie z polskazbrojna.pl MON przekazało konkretne dane dotyczące wspomnianych podwyżek na nagrody dla żołnierzy. 

MON wyjaśnia, dlaczego pula w wysokości nagród wzrosła

 – Od wielu miesięcy Wojsko Polskie wykonuje dodatkowe zadania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego kraju oraz uchodźcom z Ukrainy. Zarówno problem nielegalnego przekraczania granicy wschodniej, jak i wojna w Ukrainie sprawiły, że zadań jest zdecydowanie więcej. Dlatego biorąc pod uwagę znaczne zaangażowanie wszystkich żołnierzy, a także wykonywane przez nich zadania, zasadne było zwiększenie funduszu – przekazał MON.

W 2022 roku Polacy wydadzą na wojsko ponad 57 mld zł. Przedstawiamy najważniejsze zakupy MON

202 mln zł to trzykrotnie więcej. Przypomnijmy, że na początku lutego fundusz na nagrody wyniósł ok. 70 mln zł. W lipcy decyzją Mariusza Błaszczaka zwiększono pulę środków do ponad 80 mln zł. Natomiast pod koniec września - 202 mln zł. Ministerstwo Obrony Narodowej podkreśla, że taki krok jest uzasadniony.

Według ustawy o obronie ojczyzny żołnierz zawodowy może otrzymać nagrodę uznaniową m.in., jeśli uzyskuje wysokie wyniki z zadań służbowych. 

płk. Krystian Zięć