Jan Maria Jackowski

i

Autor: East News

Znany senator wyleci z klubu PiS?! To koniec współpracy z Janem Marią Jackowskim?!

2022-02-07 19:16

Senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za działania i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu - wynika z informacji PAP w kierownictwie klubu Prawa i Sprawiedliwość. Oficjalnie ma się to stać już we wtorek, 8 lutego.

Jan Maria Jackowski nie jest członkiem partii, ale od wielu lat to jeden z najbardziej popularnych i lubianych polityków klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich wyborach do Senatu zdobył ponad 83 tys. głosów, co jest jednym z najlepszych wyników w ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Szydło nie straciła na Polskim Ładzie ani złotówki! Takich jak ona jest więcej [ZOBACZ!]

Jan Maria Jackowski senatorem po raz pierwszy został w 2011 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, podobnie w 2019 roku. W Senacie obecnej kadencji jest wiceprzewodniczącym Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także członkiem Komisji Ustawodawczej. Jackowski często krytycznie wypowiada się o poczynaniach rządu Zjednoczonej Prawicy. Teraz chyba się doigrał. - Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za działania i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu - wynika z informacji PAP w kierownictwie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalna informacja w tej sprawie ma zostać ogłoszona najprawdopodobniej we wtorek - przekazało źródło PAP. Obecnie senacki klubu PiS liczy 47 senatorów.

O doniesienia o usunięciu Jackowskiego z klubu PiS Bogdan Rymanowski w programie "Gość Wydarzeń" pytał wicerzecznika PiS Radosława Fogla.

- Pan senator nie jest członkiem PiS, więc decyzję o usunięciu z klubu podejmie prezydium klubu PiS. Jest sporo przesłanek do tego, żeby uznać, że pan senator dojrzał do rozstania z formacją, z którą najwyraźniej coraz mniej się zgadza - mówił Fogiel. - Cierpliwość i dobre serce PiS jest ogromne, ale nie nieograniczone. dodał.

Jackowski wypowiedział się na temat usunięcia z klubu na Twitterze

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Niedzielski się nie sprawdza. Potrzebna korekta na stanowisku
Sonda
Czy powinny się odbyć przedterminowe wybory parlamentarne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE