Marek Jakubiak

i

Autor: Archiwum prywatne Marka Jakubiaka

Nasza rozmowa

Znany biznesmen Marek Jakubiak na listach PiS. Już dziś zapowiada: Jak będzie trzeba to ruszę na Tuska!

2023-09-01 19:04

Wybory 2023. Marek Jakubiak będzie na listach PiS w wyborach do Sejmu. O mandat będzie walczył w Warszawie. To efekt porozumienia jakie Paweł Kukiz zawarł z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości. - Liczymy, że uda nam się powprowadzać z Pawłem trochę nowości w PiS - mówi nam Jakubiak.

Wybory 2023. Marek Jakubiak kandydatem z listy PiS do Sejmu

Marek Jakubiak nie owija w bawełnę  i szczerze przyznaje, że formacja Kukiz '15 straciła już swoją szansę na samodzielną walkę na scenie politycznej.  - Sytuacja jest taka jaka jest. W tym dwubiegunowym świecie trzeba wybrać PiS, albo PO. Dla mnie ta decyzja jest oczywista. Nie wahałem się ani chwili - twierdzi polityk. Jakubiak dodaje, że od lat interesuje się husarią. Porównuje ideały PiS do naszej słynnej wojskowej formacji. - Husaria to potęga Rzeczypospolitej. PiS idzie w tym samym kierunku. W kierunku Rzeczypospolitej, która jest zbrojna, bogata siłą swoich obywateli i podziwiana na całym świecie - rozmarzył się kandydat na posła. - Jak będzie trzeba to ruszę na Donalda Tuska - dodaje przedsiębiorca. Jakubiak jest kojarzony z Ciechanowem z racji piwa, które  produkuje, ale jak nam mówi, od zawsze jest warszawiakiem. - Moje miejsce na świecie to jest Warszawa. Mam nadzieję, że sąsiedzi, rodzina, ale też przyjaciele, będą na mnie głosować - słyszymy.

Marek Jakubiak był już posłem w latach 2015 - 2019. Należał wtedy do klubu Kukiz'15. W 2020 roku stratował w wyborach prezydenckich. W pierwszej turze otrzymał 33 652 głosy, co stanowiło 0,17%. Zajął ósme miejsce spośród jedenastu kandydatów.

Wieczorny Express - Hanna Gill-Piątek; Marek Jakubiak

Te zdania przeszły do historii polskiej polityki. QUIZ. Rozpoznasz polityka po cytacie?

Pytanie 1 z 12
Kto w 2014 roku tłumaczył poważne opóźnienia pociągów słowami "sorry, taki mamy klimat"?