Zbigniew Ziobro

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Ziobro zwołuje pilną naradę! Czy premier Morawiecki ma powody do obaw?

2022-11-15 17:47

Wieczorem odbędzie się spotkanie władz Solidarnej Polski w sprawie działań premiera – podał portal Onet. Jak czytamy może to oznaczać zaostrzenie konfliktu w rządzie, bo jednym z tematów mają być pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, których wciąż nie wypłaciła Komisja Europejska. We wtorek został złożony przez KP Koalicja Obywatelska, klub Lewicy oraz Koło Parlamentarne Polska 2050 wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Pilna narada Solidarnej Polski

"To jest powiedzenie sprawdzam dla tych wszystkich, którzy mówią dziś, jak bardzo potrzebne są pieniądze z funduszy europejskich" - powiedział szef klubu KO Borys Budka podczas konferencji w Sejmie, informując o złożeniu wniosku. Przekonywał, że w tej chwili "jedyną blokadą środków europejskich dla Polski jest weto, które zgłasza Ziobro".

Jednocześnie, jak podaje portal Onet.pl wieczorem odbędzie się spotkanie władz Solidarnej Polski w sprawie działań premiera Mateusza Morawieckiego. Jak czytamy Ziobryści chcą wracać do decyzji premiera z grudnia 2020 r., który na szczycie Rady Europejskiej zgodził się na realizację programu zielonej rewolucji Fit For 55, co według Solidarnej Polski "oznacza likwidację górnictwa i drastycznie wpływa na ceny energii".

Fundusze z KPO

Decyzja o zwołaniu pilnej narady zbiega się w czasie, gdy z PiS zaczynają docierać sygnały, że będą podejmowane próby dogadania się z Komisją Europejską, co może oznaczać zmiany w ustawach sądowych. 

— Premier mówił, że pieniądze nie są zagrożone, tymczasem wciąż nie mamy funduszy z KPO – mówi Onet.pl polityk Solidarnej Polski. - Szef rządu zgodził się na szantaż finansowy ze strony Unii Europejskiej. Na dodatek naszym zdaniem kamienie milowe mogą być dowolnie interpretowane przez Komisję Europejską, a przez to płatności mogą być wstrzymywane według widzimisię Brukseli. To jest katastrofa strategii premiera. Ostrzegaliśmy przed tym - dodaje.

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?
Express Biedrzyckiej - prof. Marcin Matczak: Ziobro chce całkowitego skażenia systemu sądownictwa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany