Zbigniew Ziobro

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro

Sport i polityka

Ziobro odniósł do afery związanej z sędzią Marciniakiem. Ostrzegł przed opozycją

2023-06-02 10:42

Do grona komentujących aferę dotyczącą międzynarodowego sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka, dołączył minister sprawiedliwości. – „Gdy władzę w Polsce przejmie opozycja, nawet sędzia piłkarski będzie musiał zdać test. Nie ze znajomości przepisów, ale z tego, jakie ma poglądy i z kim się spotyka” – napisał lider Suwerennej Polski na Twitterze.

Sędzia prelegentem na konferencji biznesowej

Pojawia się coraz więcej komentarzy dotyczących afery wokół sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka, który – jak się okazuje – był jednym z prelegentów konferencji biznesowej Everest w Katowicach. Wydarzenie to zorganizował bardzo aktywny przed wyborami do Sejmu Sławomir Metznen – przedsiębiorca i lider skrajnie prawicowej partii „Nowa Nadzieja”, określany jako następca Janusza Korwin-Mikkego w Konfederacji.

Sławomir Menzten zabrał głos w sprawie Szymona Marciniaka. Jest oburzony

O zaangażowaniu Marciniaka w wydarzenie Mentzena została poinformowana UEFA, która zażądała od arbitra wyjaśnień. Polak miał sędziować finał Ligi Mistrzów i prawdopodobnie zostanie przez UEFA odsunięty, ze względu na jego zaangażowanie polityczne. O współpracy Marciniaka z Mentzenem organizację UEFA powiadomiło stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, które przypomina, że prawicowy polityk niedawno głosił pięciopunktowy program: „Jesteśmy przeciwko Żydom, gejom, aborcji, podatkom i Unii Europejskiej".

Komentarz Zbigniewa Ziobry

Aktualnie do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który broni prawicowych działaczy i sędziego Marciniaka: „Gdy władzę w Polsce przejmie opozycja, nawet sędzia piłkarski będzie musiał zdać test. Nie ze znajomości przepisów, ale z tego, jakie ma poglądy i z kim się spotyka. Obudźmy się! Oni tylko mówią, że bronią demokracji i wolności. W rzeczywistości chcą jedynie ograniczeń i zakazów” – napisał lider Suwerennej Polski na Twitterze.

Kim jest Sławomir Metzen? Sylwetkę tego polityka i przedsiębiorcy przybliżyliśmy niedawno w „Super Expressie”.

"Wieczorny Express". Zbigniew Ziobro
Sonda
Czy Szymon Marciniak powinien zostać odsunięty od sędziowania finału LM?