Ma jasne stanowisko

Sławomir Mentzen zabrał głos w sprawie Szymona Marciniaka. Jest oburzony

2023-06-02 9:59

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen postanowił przerwać milczenie w głośnej sprawie sędziego Szymona Marcinaka, który może ponieść konsekwencje za udział w spotkaniu biznesowym z politykiem. UEFA może go odsunąć od sędziowania finału Ligi Mistrzów. Co na to przedstawiciel Konfederacji?

Sławomir Mentzen bez ogródek mówi to, co myśli. Nic dziwnego, że postanowił odnieść się do afery wokół Szymona Marciniaka, która miała zacząć się od poinformowania UEFA o spotkania arbitra w spotkaniu z „politykiem skrajnej prawicy”. Informacja miała zostać przekazana przez stowarzyszenie „Nigdy więcej”, która opisuje się jako walcząca z rasizmem, ksenofobią, dyskryminacją i neofaszyzmowi. Teraz nie wiadomo, czy Szymon Marciniak zgodnie z planem będzie sędziował mecz 10 czerwca podczas Ligi Mistrzów.

 - Kiedy organizowałem Everest, liczyłem na duże zainteresowanie, ale tego, że informacja o konferencji biznesowej dotrze aż do UEFA się nie spodziewałem. Nie wiem jak ktoś mógłby pomylić dwie organizowane przeze mnie imprezy - biznesową konferencję Everest oraz coroczną trasę Piwa z Mentzenem, podczas której rozmawiamy o ekonomii, podatkach i polityce – napisał Sławomir Mentzen na swoim profilu na Twitterze.

Polityk podkreślał, ze podczas spotkania nie były poruszane tematy polityczne, nie dochodziło też do agitacji. - Od samego początku jasne było dla mnie i pozostałej części zespołu, że Everest nie będzie miał nic wspólnego z polityką i tego się trzymaliśmy. Podczas konferencji nie pojawiały się żadne deklaracje czy agitacje polityczne. Było za to wiele wystąpień ludzi ze świata biznesu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami – stwierdził.

Sławomir Mentzen stanowczo uznał sytuację za absurdalną i zapewnił, że Szymon Marciniak nie wyraził swojego politycznego poparcia ani dla niego, ani dla Konfederacji. - Dlatego donos na Szymona Marciniaka, w którym organizacja Nigdy Więcej oskarża go o wspieranie jakiejkolwiek partii politycznej jest absurdalny. Nigdy nie wyraził żadnego poparcia dla mojej działaności politycznej, a  wykluczenie go z sędziowania finału Ligi Mistrzów z tego powodu byłoby głębokim nadużyciem – skwitował.

QUIZ: Poznaj polityka po 3 słowach. Ten quiz to pestka!

Pytanie 1 z 10
Którego polityka opisują słowa: wąsy, bigos, szogun
Express Biedrzyckiej - Michał WOŚ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany