Zbigniew Ziobro ma przerzuty, przeszedł kolejną operację

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro ma przerzuty, przeszedł kolejną operację

Afera na całą Polskę

Ziobro gra na czas? Będzie przymusowo doprowadzony przed komisję?

2024-11-08 10:15

Zbigniew Ziobro ukrywa się przed komisją? Posłowie nie odpuszczają! Padł wniosek o przymusowe doprowadzenie byłego ministra sprawiedliwości na przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Przewodnicząca komisji, Magdalena Sroka, wyraziła stanowisko jednoznaczne: "Wszyscy są równi wobec prawa".

Przed komisją śledczą ds. Pegasusa złożono oficjalny wniosek o przymusowe doprowadzenie byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, Zbigniewa Ziobry. Sprawa budzi wielkie emocje – zarówno ze względu na samą aferę Pegasusa, jak i postawę byłego ministra, który do tej pory unikał stawienia się przed komisją. Magdalena Sroka, przewodnicząca komisji, jasno zaznaczyła, że w obliczu prawa nikt nie powinien mieć taryfy ulgowej, a sytuacja Ziobry stawia poważne pytania o standardy obowiązujące w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Klaudia Jachira grzmi w Sejmie: „Nie możemy dłużej milczeć!”

Zbigniew Ziobro unika przesłuchań. Padł wniosek o przymusowe doprowadzenie

Jak ujawnił członek komisji, Witold Zembaczyński, były minister sprawiedliwości od miesięcy uporczywie unika przesłuchań, zignorował już cztery wezwania do stawienia się przed komisją. Według Zembaczyńskiego, Ziobro stosuje „grę w szachy” z polską policją, ignorując wezwania do stawienia się na przesłuchaniu. Zembaczyński podkreślił, że komisja, chcąc zakończyć tę grę, złożyła wniosek o przymusowe doprowadzenie byłego ministra na przesłuchanie.

„Zbigniew Ziobro zachowuje się, jakby stał ponad prawem, a przecież wszyscy są wobec niego równi” – podkreślił Zembaczyński, dodając, że były minister nie usprawiedliwił żadnego z opuszczonych posiedzeń komisji.

Kolejne kroki: procedura uchylenia immunitetu i zgoda na zatrzymanie

Członkowie komisji podjęli dalsze kroki. Zwrócili się do Prokuratora Generalnego o rozpoczęcie procedury uchylenia immunitetu Ziobrze i wyrażenie przez Sejm zgody na jego zatrzymanie. Magdalena Sroka, przewodnicząca komisji, zapewniła, że komisja nie zamierza ignorować postawy Ziobry. „Wszyscy obywatele są równi wobec prawa, także byli ministrowie”, mówiła Sroka, wskazując, że brak konsekwencji wobec wysokich urzędników narusza zasady demokratycznego państwa prawa.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgoda na zatrzymanie posła może być wydana przez Sejm lub Senat. Czy posłowie odważą się na ten krok? W najbliższych dniach Sejm ma głosować w tej sprawie, a komisja czeka na dalsze decyzje ze strony Prokuratora Generalnego.

Sprawa Pegasusa i zarzuty wobec służb specjalnych

Przed komisją śledczą zeznawali już wpływowi politycy i urzędnicy, w tym były wicepremier Jarosław Kaczyński oraz byli urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości. Czy Zbigniew Ziobro również dołączy do tego grona? Posłowie nie zamierzają rezygnować. Komisja stoi na stanowisku, że prawda o wykorzystywaniu Pegasusa musi ujrzeć światło dzienne.

Poniżej galeria zdjęć, jak zmieniał się były minister sprawiedliwości przy Kaczyńskich. Zapraszamy!

KŁÓTNIA W SEJMIE ws. komisji ds. Pegasusa SHORT
Sonda
Czy Zbigniew Ziobro powinien stawić się przed komisją śledczą ds. Pegasusa?
Nasi Partnerzy polecają