Kaczyński na kłopoty

i

Autor: EAST NEWS Kaczyński na kłopoty

Zgotowali KOSZMAR Kaczyńskiemu. Wisi nad nim STRASZNE PYTANIE [SONDAŻ]

2019-09-13 14:17

Prawo i Sprawiedliwość cały czas pozostaje faworytem nadchodzących wyborów parlamentarnych. Z tego powodu zapewne dopisuje humor Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jest jednak coś co mu spędza sen z powiek. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster nie pozostawia złudzeń. Kaczyński zajął w nim mocno niechlubne pierwsze miejsce.

Polacy zgotowali koszmar Jarosławowi Kaczyńskiemu. Sondaż dla Super Expressu jasno pokazuje, co wyborcy myślą o politycznej przyszłości prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Ankietowani zostali zapytani o to, kogo nie chcieliby widzieć w kolejnej kadencji Sejmu. Pytanie było otwarte. Sondaż zdecydowanie wygrał właśnie Kaczyński. Wskazało go aż 27 proc. respondentów, Drugie miejsce zajął lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (15 proc.). "Na pudle" zmieścił się jeszcze Zbigniew Ziobro (10 proc.). Wynik sondażu nie jest zaskoczeniem dla politologa prof. Andrzeja Dudka.

CZYTAJ TAKŻE; Znamy PRAWDZIWY powód rezygnacji Schetyny. Co za UPOKORZENIE! Nowy SONDAŻ

ZOBACZ TEŻ: To KONIEC! Beata Szydło już nie ma w Polsce czego szukać?! [SONDAŻ]

sondaż

i

Autor: SE sondaż

Ekspert w rozmowie z "Super Expressem" zwraca uwagę na ciekawe zjawisko. - Wiemy od bardzo dawna, że Jarosław Kaczyński ma olbrzymi elektorat negatywny w Polsce. Jest paradoksem, że w partia, w której ma władzę absolutną, jest tak popularna, a on sam - tak niepopularny - zauważa prof. Dudek. Jego zdaniem jednak wisi nad partią rządzącą pytanie, które może niepokoić Kaczyńskiego. - Nasuwa się pytanie, czy PiS nie miałoby jeszcze wyższych notowań, gdyby miało innego lidera - mówi ekspert. - Z drugiej strony bez Kaczyńskiego PiS rozleciałoby się od środka - przekonuje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE