ABW, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

i

Autor: STANISLAW KOWALCZUK

ŻENUJĄCA historia w ABW. Tak tropili wrogów PiS

2020-11-17 18:51

Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek to dwójka wielkich wrogów obecnego rządu. W 2017 r., para aktywnie zaangażowała się w protesty sejmowe. Kozłowska jest szefową fundacji Otwarty Dialog. Dziennik Gazeta Prawna opisał we wtorek żenujące szczegóły "ustaleń" Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na temat działalności kobiety.

Gazeta szczegółowo opisała działania, wykonywane przez ABW wobec Ludmiły Kozłowskiej. Prowadzone były przez lubelską delegaturę służby. Informacje, które ABW zgromadziła na temat Kozłowskiej pochodzą albo z otwartych źródeł - gazeta pisze, że w "ustaleniach" wykorzystywano m.in. informacje z Wikipedii albo ze skompromitowanego raportu mołdawskiego parlamentu.

ABW obficie korzystało też z informacji mołdawskich służb specjalnych i prokuratury, w czasach, gdy wielkie wpływy miał tam oligarcha i milioner Vlad Plahotniuc.

"Pod pochodzącymi z nich dokumentami podpisany jest Denis Rotaru. To bliski współpracownik Nicolae Chitoroagă – prokuratora zamieszanego w aferę, w której MSW, służby specjalne i prokuratura przez kilka lat systemowo podsłuchiwały polityków, działaczy społecznych i dziennikarzy krytycznych wobec rządów Plahotniuca i jego Partii Demokratycznej" - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

ABW podaje też, że Kozłowska i jej partner, Bartosz Kramek, mieli kontakty z aferzystami i oligarchami krajów byłego ZSRR - z tym, że opisane osoby głośno mówiły o kontaktach z Kramkiem i Kozłowską. Wśród "źródeł" ABW była także kontrowersyjna eurodeputowana z Łotwy, która m.in. głosowała przeciwko przyjęciu przez Europarlament rezolucji potępiającej rosyjską propagandę wobec Unii Europejskiej.

Kozłowska wciąż ma status "rezydenta długoterminowego" Unii Europejskiej. Azyl uzyskała w Belgii, po sprawdzeniu jej przez tamtejsze służby. Ma zakaz wjazdu na teren Polski.

Express Biedrzyckiej - Marcin Horała: Radzę Kołakowskiemu ostudzić emocje