Jarosław Kaczyński straci emeryturę?

i

Autor: Stanisław Kowalczyk/EAST NEWS Jarosław Kaczyński straci emeryturę?

Zdaniem Lewicy to Kaczyński ponosi winę za Polski Ład. Prezes PiS nie będzie zadowolony

2022-02-07 19:39

7 lutego podał się do dymisji minister finansów Tadeusz Kościński. Na ten temat padły mocne słowa ze strony posłów Lewicy. - Odpowiedzialność polityczną za bałagan związany ze zmianami w systemie podatkowym ponosi prezes PiS Jarosław Kaczyński - stwierdzili Dariusz Wieczorek i Beata Maciejewska. - Od wielu tygodniu trwało polowanie na tego kto jest winny wprowadzeniu Polskiego Ładu i temu wielkiemu bałaganowi. Padło na ministra finansów, który dzisiaj podaje się do dymisji – przekazał sekretarz klubu Dariusz Wieczorek.

Dariusz Wieczorek z Lewicy powiedział też, że "pełną polityczną odpowiedzialność za bałagan w systemie podatkowym ponosi Prawo i Sprawiedliwość, pan prezes Kaczyński, który zezwolił na to, ażeby taka reformę podatkową wprowadzać w ciągu kilku tygodni czy kilkunastu dni". "Minister (Kościński) jest w bardzo niezręcznej sytuacji, bo mam wrażenie, że do końca nie zgadzał się z tym wszystkim, co będzie w Polskim Ładzie" – dodał poseł. Beata Maciejewska z kolei podkreśla, że ministra finansów nie było na podpisywaniu Polskiego Ładu, a Jarosław Kaczyński zaszczycił swoją obecnością. "Kiedy był podpisywany Polski Ład, ministra Kościńskiego nie było na tym hucznym wydarzeniu, był za to prezes PiS" - stwierdziła poseł. "Dzisiaj wiemy, że to prezes PiS odpowiada za ten bałagan" – odparła. Maciejewska stwierdziła też, że Polski Ład "miał wyciągnąć PiS do kolejnych wyborów, stał się kamieniem u szyi, który ciągnie w dół nie tylko PiS, ale także całe społeczeństwo". "Należy wstrzymać ten dziurawy, bezsensowny projekt, dopóki nie zostanie on naprawiony i skonsultowany, dopóki nie będzie pewności, że będzie służył Polkom i Polakom, a nie im szkodził" – poinformowała.

Poniżej galeria zdjęć odwołanego ministra, Tadeusza Kościńskiego

Poranne Wyjce - Polski Ład
Sonda
Czy Polski Ład póki co się sprawdza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE