Białoruś postanowiła działać! Zaskakujący ruch! Chodzi o samoloty

2021-11-12 11:41

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy trwa. Unia Europejska i Stany Zjednoczone z kolei nie wykluczyły nałożenia sankcji na linie lotnicze, które dostarczają migrantów na Białoruś, a podczas posiedzenia Rady Bezoieczeństwa ONZ 11 listopada USA i europejscy członkowie z wyłączeniem Rosji potępili Białoruś. Teraz tamtejsze linie lotnicze Belavia wydały zdumiewający komunikat.

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy niestety nie ustępuje, a służby cały czas odpierają kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Prawdopodobnie z obaw przed sankcjami białoruskie linie lotnicze postanowiły wydać specjalny komunikat na swojej stronie. Podjęto decyzję, że obywatele Iraku, Syrii i Jemenu lecący z Turcji nie będą wpuszczani na pokład samolotów Belavia, począwszy od piątku 12 listopada. Jak czytamy w komunikacie, decyzja jest umotywowana prośbą Turcji, która wcześniej postanowiła wydać zakazy sprzedaży biletów obywatelom tych samych krajów, którzy chcieliby lecieć na Białoruś.

Sprawdź: Radosław Sikorski nie ma wątpliwości. "Trzeba zagrozić Łukaszence"

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak wyglądała sytuacja na polsko-białoruskiej granicy w ostatnich dniach.

Sonda
Czy obawiasz się sytuacji na polsko-białoruskiej granicy?
dr Małgorzata Bonikowska: To broń demograficzna Łukaszenki. Sami nie poradzimy sobie z kryzysem [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE