Polska Press

i

Autor: Wikimedia Commons

Polska Press

Zarząd Polska Press odwołany. Znajomi Kurskiego tracą pracę

2024-02-23 21:23

Zarząd Polska Press pod przewodnictwem prezesa Stanisława Bortkiewicza i Doroty Kani został odwołany w trybie natychmiastowym - informuje Onet, powołując się na źródła zbliżone do władz Orlenu. Oprócz Kani i Bortkiewicza swoje stanowiska stracili Miłosz Szulc i Łukasz Greszta. Obowiązki prezesa spółki przejęła Magdalena Skowyrska, sekretarz Rady Nadzorczej.

Bortkiewicz, bliski współpracownik byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego, zasiadał w zarządzie od lutego 2016 roku do października 2022 roku, kierując biurem zarządu, przekształconym później w biuro spraw korporacyjnych. Jego odejście ze stanowiska nastąpiło po zmianach w TVP, gdy na stanowisko prezesa został wybrany Mateusz Matyszkowicz, choć pozostał w spółce jako doradca zarządu. W 2023 roku na nowym stanowisku Bortkiewicz zarobił niemal milion złotych. Kierownictwo TVP przychylnie spoglądało na jego karierę. W październiku 2022 roku został prezesem wydawnictw Polska Press, będąc również doradcą zarządu Orlenu. Takie rozwiązanie było możliwe dzięki zgodzie zarządu spółki na zwolnienie z zakazu konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy w TVP S.A.

Dorota Kania, dziennikarka skojarzona z obozem rządzącym, objęła stanowisko redaktorki naczelnej Polska Press 1 kwietnia 2021 roku. Wcześniej pracowała m.in. jako redaktorka naczelna Telewizji Republika i była współautorką serii książek "Resortowe dzieci". Kilka tygodni po jej przyjęciu do Polska Press, w różnych miastach wojewódzkich zaczęto wymieniać redaktorów naczelnych, a z pracy zwolniono 19 z 20 dotychczasowych szefów gazet, zastępując ich dziennikarzami o poglądach prawicowych.

QUIZ PRL. Czym pachniała Polska Ludowa?

Pytanie 1 z 15
Popularne perfumy dla pań w charakterystycznej niebieskiej butelce ze złotym korkiem to:
QUIZ PRL. Czym pachniał PRL?
Pieniądze to nie wszystko - Artur Soboń
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany