KAtyń 1940

i

Autor: IPN

Żaryn: to kolejny akt wrogości Kremla. Rosjanie usunęli polskie flagi z Katynia i Miednoje

2022-06-25 16:56

Rosyjskie władze zdecydowały o usunięciu polskiej flagi z cmentarzy wojskowych w Katyniu i Miednoje. Fakt ten ostro skomentował dla PAP Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych - „to kolejny akt wrogości Kremla i element antypolskiej kampanii, prowadzonej od wielu lat”.

Rosjanie usunęli polskie flagi z cmentarzy wojennych w Katyniu i Miednoje. Według doniesień medialnych, flagi zostały usunięte na rozkaz Ministerstwa Kultury Rosyjskiej. O sprawie informował niezależny rosyjski portal Meduza, przytaczając słowa mera Smoleńska Andrieja Borisowa z portalu społecznościowego umieszczone wraz ze zdjęciem dwóch masztów flagowych - jednego z flagą Rosji i drugiego - pustego, z przystawioną drabiną.

Do bezprecedensowego wydarzenia odniósł się Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych w rozmowie z PAP. -"Usunięcie flag Polski z cmentarza w Katyniu i Miednoje to kolejny akt wrogości Federacji Rosyjskiej, a jednocześnie element antypolskiej kampanii, prowadzonej przez Kreml od wielu lat" - powiedział PAP Żaryn. - decyzje władz Rosji dowodzą, że Polska słusznie diagnozuje działania rosyjskie jako politykę celowej konfrontacji z krajami Zachodu. -"Nasi partnerzy z NATO dostali kolejny dowód na słuszność naszych ocen. Rosja pozostaje krajem zainteresowanym dalszą eskalacją relacji z Zachodem" - podkreślił.

Żaryn przypomniał też , że działania Kremla są od lat wymierzone w Polskę za naszą aktywną postawę przy ukazywaniu prawdziwych celów Rosji.

"Bazując na własnych doświadczeniach, analizach bieżącej sytuacji oraz diagnozie polityki Moskwy, przestrzegamy naszych partnerów przed zagrożeniami rosyjskimi, podejmując działania neutralizujące rosyjskie wpływy w Polsce i całej Europie" – powiedział Żaryn. -"Kraj taki jak Rosja jest i pozostanie wrogi wobec Europy. Ten ostatni akt wrogości tylko potwierdza to rozpoznanie" – powiedział Żaryn, odnosząc się do zdjęcia flag.

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Ukraina jest uzależniona od Zachodu od pierwszego dnia wojny
Sonda
Czy Polska powinna zawiesić stosunki dyplomatyczne z Rosją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE