Zbigniew Ziobro

i

Autor: Fot. Screen, youtube.com/polsatnews.pl

O co chodzi?!

Zapadła ważna decyzja ws. Zbigniewa Ziobry. Zajmą się nim biegli

2024-07-10 11:28

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro już kilkukrotnie był wzywany jako świadek na sejmową komisję śledczą ds. Pegasusa, jednak nie pojawił się z powodu problemów ze zdrowiem. Teraz zapadła decyzja dotycząca lidera Suwerennej Polski.

Zbigniew Ziobro od kilku miesięcy leczy się z powodu nowotworu przełyku. Do tej przeszedł między innymi przez chemio- i radioterapię oraz dwie operacje. Jednocześnie cały czas sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa czeka, aż było szef resortu sprawiedliwości złoży swoje zeznania. Do tej pory przebywał na zwolnieniu lekarskim.

10 lipca po raz kolejny miał być przesłuchiwany, jednak przekazał zaświadczenie od lekarza sądowego, usprawiedliwiając w ten sposób swoją nieobecność. Tego samego dnia o 10:30 odbyła się konferencja członków komisji, na której poinformowano o dalszych krokach w tej sprawie.

- Podjęliśmy decyzję o tym, że zwrócimy się do biegłych, żeby określili nam termin i okoliczności przesłuchania Zbigniewa Ziobro, który w naszej ocenie powinien być ostatnim świadkiem przesłuchanym w zakresie badania wątku dotyczącego zakupu oprogramowania Pegasus - powiedziała przewodnicząca komisji Magdalena Sroka.

Według komisji, Zbigniew Ziobro ma być kluczowym świadkiem, którego zeznania mogą wnieść wiele nowych informacji. Politycy chcą ustalić między innymi, kto jest odpowiedzialny za zakup Pegasusa. Do tej pory przesłuchiwani byli między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński czy były wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

W naszej galerii zobaczysz, jak się zmieniał Zbigniew Ziobro:

Sonda
Czy Twoim zdaniem uda się wyjaśnić kwestię podsłuchów przez system „Pegasusa"?
Express Biedrzyckiej Ewa Pietrzyk-Zieniewicz