Nowe emerytury 2021 dla Polaków! Emerycie, sprawdź, czy je dostaniesz

i

Autor: Chronomarchie/Pixabay.com Nowe emerytury 2021 dla Polaków! Emerycie, sprawdź, czy je dostaniesz

Emerycie! Będzie jeszcze większa waloryzacja! SPRAWDŹ

2020-12-11 5:39

Emeryci wreszcie mogą odetchnąć z ulgą! Jak ustaliliśmy, rząd ma już w najbliższy wtorek przyjąć wyższą waloryzację, która będzie wynosić 4,16 proc. A to oznacza więcej pieniędzy dla emerytów! - Czasu jest mało, więc najpewniej w najbliższy wtorek przyjmiemy na rządzie waloryzację 4,16 proc. Dzięki temu seniorzy dostaną trochę więcej pieniędzy i waloryzacja będzie wyższa - mówi nam wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Kolejna podwyżka emerytur już w marcu 2021r. i wszystko wskazuje na to, że może być ona wyjątkowo wysoka. A to za sprawą … inflacji, która pustoszy nasze portfele. I choć rząd długo zwlekał z przyjęciem wyższej waloryzacji, to wreszcie na najbliższym posiedzeniu ma przyjąć wskaźnik na poziomie 4,16 proc. Mało tego! Jak mówią nam politycy z rządu, jeśli inflacja będzie jeszcze wyższa, to waloryzacja może wynieść nawet 4,20 proc. - Czasu jest mało, więc najpewniej w najbliższy wtorek przyjmiemy na rządzie waloryzację 4,16 proc. Dzięki temu seniorzy dostaną trochę więcej pieniędzy i waloryzacja będzie wyższa. Ale będzie ta waloryzacja przyjęta przez nas warunkowo, w razie, gdyby inflacja była wyższa. Jeśli inflacja będzie wyższa to najbiedniejsi seniorzy dostaną więcej. Z kolei najniższe emerytury wzrosną o 50 zł brutto waloryzacji kwotowej – mówi w rozmowie z „Super Expressem” wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed (65 l.).

ZOBACZ TAKŻE: Wielki bunt emerytów! Żądają wyższej waloryzacji. Zobacz szczegóły!

Rekordowe podwyżki. Superwaloryzacja rent i emerytur POTWIERDZONA!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE