Ryszard Kalisz z żoną Dominiką

i

Autor: AKPA

Prokuratura chciała wyższej kary

Zapadł wyrok w sprawie żony Ryszarda Kalisza. Sąd okazał się łaskawy

2023-02-06 17:01

Jak ustalił „Super Express”, zapadł prawomocny wyrok w głośnej sprawie Dominiki K. (36 l.), żony byłego polityka SLD Ryszarda Kalisza (66 l.). Okazuje się, że sąd II instancji złagodził wymiar kary dla znanej prawniczki, która pod wpływem alkoholu wiozła 3,5 letniego syna z przedszkola.

Złagodzony wyrok

Jest finał głośnej sprawy z 2019 r., gdy Dominika K., żona Ryszarda Kalisza, adwokatka, prowadziła samochód po pijanemu, a w aucie znajdował się jej 3,5-letni syn. Żonę byłego polityka SLD zatrzymano na stacji benzynowej, po tym jak odebrała dziecko z przedszkola. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi Dominiki K. Nieprawomocny wyrok skazujący zapadł w tej sprawie w maju 2022 r. Jak ustalił SE, po apelacji obu stron 20 stycznia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wyrok na korzyść oskarżonej.

Moja żona jest niewinna - powiedział nam Ryszard Kalisz. - Sądowi Okręgowemu zabrakło po prostu odwagi. Przez całą tę sprawę i medialną nagonkę moja żona wpadła w depresję - dodał poruszony.

Zamiast 20 jest 6 miesięcy

Przypomnijmy, w maju 2022 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza skazał Dominikę K. na 1 rok i 8 miesięcy ograniczenia wolności. Od wyroku apelacje złożyli obrońca, jak i prokurator. Prokurator wnosił o 2 lata ograniczenia wolności. Obrońca twierdził, że mimo stanu nietrzeźwości oskarżona poruszała się prawidłowo, a więc nie naraziła syna na niebezpieczeństwo. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do tak kontrowersyjnego stanowiska obrońców i złagodził wyrok.

Sąd apelacyjny obniżył Dominice K. karę z 20 do 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne (20 godz./mies.), obniżył też zakaz prowadzenia pojazdów do 4 lat, a także obniżył kwotę wpłaty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym z 15 do 10 tys. zł.

"Rażąco niska kara"

Zdecydowanie odmienne stanowisko ma prokuratura. - Wymierzona już prawomocnie kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia przypisanego ww. czynu zabronionego, jak również jego społecznej szkodliwości - pisze w przesłanym nam stanowisku Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Politycy od Kuchni - Joanna Senyszyn o sprawach politycznych
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

Moda na trzeźwość szturmem zdobywa kolejnych wyznawców!

Posłuchaj i dowiedz się, czym jest NoLo.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany