Czy szkoły podstawowe będą zamknięte? Nauczanie zdalne w podstawówkach

i

Autor: pixabay Czy szkoły podstawowe będą zamknięte? Nauczanie zdalne w podstawówkach

Zamknięcie SZKÓŁ. Premier podał SZCZEGÓŁY. Czy dzieci pójdą do szkoły?

2020-10-23 11:15

Zamknięcie szkół. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i członków jego rządu podano informacje dotyczące funkcjonowania szkół w czasie pandemii. Czy dzieci nadal będą chodzić do szkół? Czy i kiedy uczniowie wrócą do szkół? Które klasy będą uczyć się zdalnie? „Super Express” wyjaśnia!

W ubiegłym tygodniu rząd zadecydował, że uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych będą uczyć się zdalnie. Dotyczyło to jednak wyłącznie stref czerwonych. Nauczanie hybrydowe obowiązywało zaś w wymienionych placówkach w powiatach żółtych (od soboty nie będzie żółtych stref, cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej). Dziś jednak rządzący zadecydowali, by w systemie zdalnym uczyło się więcej uczniów, także młodszych roczników. I tak potwierdziły się zapowiedzi, że zdalnie będą uczyły się dzieci w klasach 4-8 w podstawówkach. - Po to, aby zmniejszyć kontakty społeczne zmniejszyć natężenie ruchu. W grupie osób do 11 roku życia poziom zakażeń jest mniejszy niż w przypadku starszych. Tak mówią badania - tłumaczył premier.

Co z młodszymi dziećmi? W ich przypadku sytuacja się nie zmienia. - Maluchy, które zaczynają szkołę, dla nich ważna jest edukacja szkolna stacjonarna ze względów psychicznych – powiedział premier. 

Nie wiadomo do kiedy potrwa obecna sytuacja.

ZOBACZ TEŻ: Rząd ZABIJA gospodarkę! Zamknięta gastronomia i wielki kryzys

Express Biedrzyckiej - Katarzyna Kotula: Aborcja była, jest i będzie. Polki zawsze znajdą sposób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany