Czarnek

i

Autor: instagram/przemyslawczarnek Czarnek

Minister edukacji zabiera głos

Czarnek komentuje zakazanie podręcznia HiT w szkole. Mocne słowa o burmistrzu!

2022-08-19 12:19

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz zakazał korzystania z podręcznika do HiT autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Zdaniem Przemysława Czarnka nie ma takiego prawa, ponieważ nie ma takich uprawnień. Dodatkowo w rozmowie z "Super Expressem" wyjawia, że jego zdaniem jest to pewnego rodzaju gra polityczna i nawet jest tego pewien.

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Czarnek to arogant i kłamie

Przemysław Czarnek ostro o burmistrzu

"Stop nieprawdziwej retoryce PiS-u. W zarządzanym przeze mnie Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego wprowadzam zakaz korzystania z podręcznika" - napisał na Twitterze Bartosz Romowicz. Jak dodał, "Nauczyciel prowadzący przedmiot będzie realizował podstawę programową z przygotowanych przez siebie indywidualnych materiałów, które szkoła będzie bezpłatnie przekazywała uczniom. Decyzję tą podjąłem w pełni świadomie, biorąc jej wszystkie konsekwencje na siebie" - napisał. Przemysław Czarnek nie ukrywa, że jest wzburzony decyzją. W rozmowie z "Super Expressem" zdradza, że nie ma takich uprawnień. - Zrobił to wyłącznie że względów politycznych. I nie zakazał, bo nie ma takich uprawnień - mówi nam. - Rząd nauczył nas, że kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą. Obawiam się, że tylko część uczniów nie uwierzy w tę ideologię. Na wszelki wypadek, jakby komuś przyszło do głowy z tej ideologii skorzystać, wydałem zakaz. Będziemy mówić, co to jest państwo, prawo, o wyborach, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej. O faktach, a nie opiniach - stwierdził burmistrz.

Sonda
Czy podręcznik do HiT-u słusznie wzbudza tak duże kontrowersje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE