warzywa bio

i

Autor: Getty images

Zakaz pakowania większości owoców i warzyw w sztuczne opakowania! Wiemy, gdzie obowiązuje nowe prawo

2022-01-01 16:21

Od początku 2022 roku we Francji w życie weszło nowe prawo, które zabrania pakowania większości owoców i warzyw do opakowań z tworzyw sztucznych. Ma to prowadzić do wyeliminowania plastiku jednorazowego użytku w tym kraju do 2040 roku - informuje RMF 24.

Jak informuje radio, do ponad 30 owoców i warzyw należą m.in. ogórki, cytryny i pomarańcze, które nie mogą być pakowane w sztuczne opakowania. Zwolnione z tego zakazu będą większe ilości produktów i owoce przetworzone. Prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał tę zmianę "prawdziwą rewolucją" i powiedział, że ma ona prowadzić do całkowitego wyeliminowania jednorazowego plastiku z przemysłu spożywczego we Francji do 2040 roku.

Sprawdź to: Polski Ład 2022. Rewolucja w podatkach. Wszystko, co należy wiedzieć

Francja używa oburzające ilości tworzyw sztucznych jednorazowego użytku i nowe przepisy mają na celu zwiększenie zastępowalności ich innymi materiałami, w tym wielokrotnego użytku i nadającymi się do recyklingu - przekazało Ministerstwo Środowiska. 

Prąd i szlafrok z plastikowej butelki, czyli dlaczego warto właściwie segregować odpady?

W 2022 roku w przestrzeniach publicznych ma się pojawić więcej fontann z wodą, aby ograniczyć zużycie jednorazowych butelek, prasa nie będzie mogła być wysyłana w plastikowych opakowaniach, a restauracje fast food nie będą mogły oferować plastikowych zabawek.

Czytaj także: Sprowadzają do Polski tony plastiku, choć zalega on na wysypiskach

Od 2023 roku taki sam zakaz dotyczący owoców i warzyw zostanie wprowadzony w Hiszpanii.

Sonda
CZY KAUCJA DLA BUTELEK PLASTIKOWYCH TO DOBRY POMYSŁ?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany