Ekspert: preparat AstraZeneca

i

Autor: Getty Images

Z ostatniej chwili. Europejska Agencja Leków zdecydowała w sprawie szczepionki AstraZeneca

2021-03-18 17:08

Europejska Agencja Leków (EMA) po posiedzeniu Komitetu ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii wydała rekomendacje dotyczące szczepionki AstraZeneca. - To bezpieczna i efektywna szczepionka. Korzyści są przeważające nad ewentualnym ryzykiem – przekazano podczas briefingu.

-Jest to bezpieczna i skuteczna szczepionka. Jej zalety związane z ochroną ludzi przed Covid-19 przeważają (...) nad ryzykiem. Szczepionka nie jest odpowiedzialna za ogólny wzrost przypadków zakrzepów krwi. Posługując się dostępnymi dowodami (...) ciągle nie możemy definitywnie wykluczyć związku między przypadkami, które wystąpiły, a zaszczepieniem - przekazała Emet Cooke, dyrektor wykonawcza EMA. - Naszą rolą jest badanie związków przyczynowo-skutkowych między szczepieniem a negatywnymi efektami zdrowotnymi. Będziemy to robić dalej - podkreślała.

- Komitet ekspercki EMA jednoznacznie potwierdza, że szczepionka AstraZeneca jest bezpieczna. Preparat nie ma związku ze zwiększeniem liczby przypadków zakrzepowych. Wnioski naukowe są jasne - skomentował dzisiejszą konferencję szef KPRM Michał Dworczyk. Polski rząd nie zdecydował się na zawieszenie stosowania szczepionki, jak to w ostatnich dniach zrobiło kilkanaście innych krajów. EMA przekazała dziś, że decyzja podjęta przez wiele krajów w Europie była przedwczesna.

NIE PRZEGAP: Konferencja Dworczyka i Grzegorza Cessaka. Co ze szczepionkami AstraZeneca? [Zapis RELACJI]

Super Raport 18.03 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany, PO oraz dr Michał Sutkowski - lekarz) Sedno Sprawy: Michał Wójcik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany