Michał Szczerba

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS

Ogromny smutek

Wzruszający nekrolog posła KO po śmierci mamy. Serce się kraje

2023-07-12 6:55

Poseł KO Michał Szczerba przechodzi obecnie przez bardzo trudny czas. Niedawno poinformował na mediach społecznościowych o śmierci swojej ukochanej mamy, Elżbiety Szczerby (+66 l.). Krótko po tym polityk zdecydował się na poruszający gest.

Michał Szczerba jest jednym z najbardziej aktywnych polityków w sieci. Cały czas patrzy na ręce władzy i na bieżąco komentuje działania rządu. Może się też pochwalić dużym doświadczeniem w Sejmie, gdzie rozpoczął działalność w 2007 roku.

Niestety, teraz Michał Szczerba musi się skupić na życiu prywatnym. Jak poinformował we wpisie na Facebooku, w niedzielę 9 lipca zmarła jego mama, Elżbieta Szczerba. Kobieta miała 66 lat, a z synem łączyła ją wyjątkowa więź, czemu ten dał wyraz pisząc poruszające słowa.

- Dziś zmarła Moja Mama. Elżbieta, Ela, Elka. Najważniejszy, najcudowniejszy, najukochańszy człowiek na świecie. Dobra, życzliwa, pomocna. Waleczna w życiu i chorobie - przekazał polityk. - Ty byłaś moja a ja byłem Twój. Tak bardzo Cię kocham Moja Mamo. Pękło moje serce i rozleciał się mój świat. Michał – dodał w kolejnym poście.

Krótko potem Michał Szczerba na znak żałoby zdecydował się na poruszający gest. Zmienił swoje zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle na Facebooku na puste czarne pola. Zamieścił też informację o pogrzebie, który odbędzie się 14 lipca na Cmentarzu Bródnowskim. - Była dla mnie wszystkim. W piątek o 12:30 pożegnam Mamę w kościele św. Wincentego (murowanym) na Bródnie – napisał.

Pod postem pojawiło się mnóstwo kondolencji i wyrazów współczucia, ale także wiele życzeń siły oraz wytrwałości dla polityka.

Kim była Elżbieta Szczerba?

Mama Michał Szczerby była pielęgniarką. Pracowała w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Z mężem, pięściarzem Kazimierzem Szczerbą (dwukrotny brązowy medalista olimpijski w boksie) miała jeszcze jednego syna, Wojciecha (+24 l.), który był piłkarzem. Zginął w wypadku samochodowym w 2004 roku.

Oto nekrolog umieszczony przez posła Platformy Obywatelskiej:

"Ona mi pierw­sza po­ka­za­ła księ­życi pierw­szy śnieg na świer­kach,i pierw­szy deszcz.Byłem wtedy mały jak muszelka..."K. I. Gałczyński

Z wielkim smutkiem informuję, że w dniu 9 lipca 2023 rokuzmarła moja Mama

Elżbieta Szczerbaz domu Rudnicka

Najważniejszy, najcudowniejszy, najukochańszy człowiek na świecie.Dobra, życzliwa i pomocna. Waleczna w życiu i chorobie.Pielęgniarka. Całe zawodowe życie związana ze Szpitalem Wolskim.

Tak bardzo Cię kocham.Pękło moje serce i rozleciał się mój świat.

Nabożeństwo pogrzebowe zostanie odprawionew piątek 14 lipca 2023 roku o godz. 12.30w kościele św. Wincentego (Murowanym) na Cmentarzu Bródnowskim, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego.

O czym zawiadamia wraz z Mężem Zmarłej Kazimierzem

Syn Michał

Groby znanych z Cmentarza Służewieckiego. Niezapomniani Wysłano