Katarzyna Piekarska

i

Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Katarzyna Piekarska

Co za historia

Wzruszające wyznanie Katarzyny Piekarskiej o mężu. Tak się zachował, gdy usłyszała diagnozę

2023-01-27 13:00

Katarzyna Piekarska (56 l.) ma za sobą bardzo ciężki rok. Latem zdiagnozowano u niej raka piersi. Gdy dowiedziała się o chorobie, wpadła w depresję. W najtrudniejszych chwilach był przy niej były mąż - Leszek Kwiatek. Jego postawa przywraca wiarę w ludzi. - Byłam zaskoczona, ze aż tak się zaangażował - wyznaje w rozmowie z "Super Expressem" posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Popularna posłanka KO przeszła operację wycięcia guza w piersi, ale cały czas obawia się nawrotu nowotworu. - Jestem na kolejnym etapie leczenia i boję się. Przede mną jeszcze różne badania. Wcześniejsza terapia mnie mocno osłabiła - mówiła nam w listopadzie Katarzyna Piekarska. Teraz parlamentarzystka Koalicji Obywatelskiej opowiada o tym, jak w najtrudniejszym momencie pomagał jej były mąż. Piekarska, gdy przyszedł do niej list ze szpitala, powiedziała mu o diagnozie. - Przytulił mnie i dopiero wtedy zaczęłam płakać. Zapytał: "Co teraz zrobimy?". List zawierał skierowanie na biopsję. Czekając na wynik, dosłownie odchodziłam od zmysłów - zdradza w rozmowie z portalem gazeta.pl. - Leszek fantastycznie się zachował. Opiekował się mną. Jestem mu bardzo wdzięczna - podkreśla posłanka.

W rozmowie z "SE" z kolei Katarzyna Piekarska przyznaje, że zajmowanie się nią w tamtym czasie była bardzo "absorbujące". - W końcu Leszek opiekował się osoba po operacji, z depresją - zaznacza i dodaje, że też pomogłaby mężowi, gdyby znalazł się w podobnej sytuacji. - Nie wahałabym się ani chwili - mówi posłanka. - Jeżeli ludzie są ze sobą w związku z miłości i odnoszą się do siebie z szacunkiem, jeśli to poważna relacja, to będzie ona trwać do końca życia - twierdzi Piekarska.

Sonda
Czy w Twojej rodzinie ktoś zmagał się z nowotworem?
Gadaj Zdrów EXTRA: Ewelina miała 27 lat, kiedy usłyszała: “Guz ma 2 cm, będzie pani miała chemię, wypadną pani włosy”
Listen on Spreaker.