Wysokość emerytury zależna od dochodów dzieci? Ministerstwo odpowiada

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Wysokość emerytury zależna od dochodów dzieci? Ministerstwo odpowiada

Wysokość emerytury zależna od dochodów dzieci? Ministerstwo odpowiada

2022-01-28 13:15

Wysokość emerytury bądź renty może zostać uzależniona od dochodów dzieci świadczeniobiorcy? O szokującym pomyśle, który miał być rozpatrywany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, poinformowała "Rzeczpospolita". Według gazety, system naliczania emerytur mógłby polegać na powiązaniu z zarobkami potomstwa. Im więcej zarabiają dzieci, tym wyższe emerytury mieliby dostawać ich rodzice. - Najbardziej prawdopodobne byłoby powiązanie wysokości świadczeń nie tyle z dochodami, ile składkami emerytalnymi płaconymi przez dzieci - podała "Rzeczpospolita". Informację tę sprostował już jednak resort.

Dziennik "Rzeczpospolita", podając informację o szokującym naliczaniu emerytur, przywołał wypowiedź pełnomocniczki rządu ds. polityki demograficznej, wiceminister rodziny Barbary Sochy. Napisała ona na Facebooku: "Warto rozpocząć debatę w Polsce na wypracowaniem koncepcji komponentu rodzinnego w systemie emerytalnym". Doniesienia te resort skomentował w piątek, 28 stycznia 2022 roku. - Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie pracuje nad rozwiązaniami polegającymi na uzależnieniu świadczeń emerytalno-rentowych od dochodów dzieci świadczeniobiorców. Dyskutowane i analizowane są różne rozwiązania w obszarach polityki prorodzinnej i prodemograficznej - podkreśliło MRiPS.

Zobacz także: Dwa tysiące złotych kary za brak maseczki. Tego chce Kaczyński

Do sprawy odniosła się też na Twitterze wiceminister Socha. - Zgadza się. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie pracuje nad takimi rozwiązaniami. Potrzebna nam debata na ten temat. Podobna na Słowacji trwała wiele lat, zanim rozpoczęły się prace legislacyjne. Jest to jeden z obszarów zidentyfikowanych w Strategii Demograficznej 2040 - napisała w piątek wiceszefowa resortu rodziny.

Sonda
Czy dorabiasz/planujesz dorabiać do emerytury?
BIEDA EMERYTÓW! Zostaną nam tylko LAMPY NAFTOWE |Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE