Edward Gierek

i

Autor: Piotr Blawicki Edward Gierek

Wypłynęły tajemnice rodziny Gierka. Niewyobrażalne, co przeżywała wnuczka I sekretarza

2021-01-20 17:11

W grudniu zeszłego roku zmarła synowa Edwarda Gierka, znana okulistka Ariadna Gierek-Łapińska. Ze związku z synem I sekretarza miała ona córkę Stanisławę. Kobieta, tak jak matka, także została lekarzem. W rozmowie z Faktem wnuczka Gierka ujawniła nieznane fakty z życia rodziny Gierków. To, co właśnie wypłynęło może wywołać zdziwienie.

Edward Gierek był od grudnia 1970 roku był I sekretarzem KC PZPR. W pamięci wielu osób zapisał się jako ten, za którego rządów kraj się rozwijał. Gierek z żoną Stanisławą miał synów: Zygmunta, Jerzego i Adam. Adam Gierek tak jak ojciec także został politykiem, był europosłem. Żoną Adama Gierka była znana okulistka profesor Ariadna Gierek-Łapińska, która zmarła pod koniec zeszłego roku. Małżonkowie mieli córkę Stanisławę Gierek, także lekarkę, ale ich małżeństwo nie przetrwało, doszło do rozwodu.

W rozmowie z Faktem Stanisława Gierek opowiedziała, jak wyglądał jej dom rodzinny. Okazuje się, że młoda Stanisława, nie miała lekko w życiu. Gdy była jeszcze w liceum właśnie trwał stan wojenny: - Pani Stanisława wspomina, jak w szkole rozwieszano ulotki z podobizną Edwarda Gierka dyndającego na sznurze. Było jej przykro - czytamy na Fakt.pl. Na studia medyczne wyjechał do NRD, gdy wróciła w Polsce właśnie następowały przemiany polityczne. Kobieta rozpoczęła pracę wraz z mamą. Wnuczka Gierka wspomina, że nie było to łatwe: -  Mama była wymagająca, chciała, żebym dawała przykład. Zawsze zbierałam za innych, gdy była niezadowolona. Miałam wrażenie, że dostawałam burę dla przykładu. Na szczęście jej współpracownicy nie dali jej przez lata odczuwać, że uważają ją za faworyzowaną.

Skandal z byłą synową Gierka

W 2008 była synowa Gierka stała się bohaterką skandalu. Została zatrzymana za próbę korupcyjną i to będąc pod wpływem alkoholu. Potem została zawieszona w w obowiązkach wykonywania zawodu. Jej córka boleśnie i gorzko wspomina te sprawę: -  Alkohol… Mama negowała, że jest uzależniona. U niej zaczęło się od tzw. dowodów wdzięczności, które otrzymywała od pacjentów. To była najczęstsza ścieżka do picia w środowisku lekarskim. O skandalu z 2008 roku wnuczka Gierka opowiada: - Mama miała 70 lat. Przeszła wtedy na emeryturę. Chciała dłużej pracować, ale nie mogła. Jej odejście to był koniec okulistyki na Ceglanej w Katowicach, koniec legendy - ocenia w rozmowie z Faktem córka. W 2011 roku została uniewinniona od wszelkich zarzutów korupcyjnych. Wnuczka Gierka opowiedziała o ostatnich tygodniach życia mamy. W listopadzie Ariadna Gierek-Łapińska złamała kość udową, zaczęła rehabilitację, ale przed świętami ją przerwała, doszło do zatorowości płucnej. Kobieta zmarła 26 grudnia. 

Koterski jako Gierek. Czy jest podobny do I sekretarza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE