Andrzej Gut-Mostowy

i

Autor: FACEBOOK Andrzej Gut-Mostowy

Wymyślił bon turystyczny, jego żona robi na tym pieniądze. Sprytny plan ministra

2020-08-03 9:29

Andrzej Gut-Mostowy jest jednym z pomysłodawców i twórców bonu turystycznego. Program już działa a w specjalnym systemie zarejestrowało się już kilka tysięcy firm, które chcą brać w nim udział. Jedną z nich jest... żona wiceministra rozwoju, który jest nazywany "królem Zakopanego" i uchodzi za jednego z najbardziej majętnych posłów.

W latach 2005-2015 Andrzej Gut-Mostowy był posłem Platformy Obywatelskiej, ale teraz jest już reprezentantem Porozumienia Jarosława Gowina i należy do klubu parlamentarnego PiS. Poseł, nie dość, że może pochwalić się wielomilionowymi oszczędnościami (w ostatnim oświadczeniu majątkowym było to 6,5 mln złotych), to również posiadana przez niego lista nieruchomości robi ogromne wrażenie (o łącznej wartości przekraczającej 36,2 mln złotych). Jest też współwłaścicielem hotelu Sabała w Zakopanem i stacji narciarskiej, którymi obecnie, gdy zasiada w rządzie, zajmuje się jego żona.

Zobacz: Bon turystyczny 2020: Jak dostać pieniądze na wakacje?

To właśnie Andrzej Gut-Mostowy jest jedną z osób, która odpowiada za wprowadzenie bonu turystycznego, który ma wesprzeć tę branżę w czasie walki z koronawirusem. Działa on od soboty 1 sierpnia. Przedsiębiorcy, którzy chcą uczestniczyć w programie mogą się rejestrować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Małgorzata Korba, lubelski rzecznik ZUS tłumaczy na jakich zasadach przyznawany będzie bon turystyczny i jak założyć niezbędne do tego konto PUE ZUS:

Jak informuje "Fakt", na liście firm, które mogą w formie płatności przyjmować bon, znalazła się właśnie należąca do Bożeny Gut-Mostowej spółka Sabała. Innymi słowy, rodzina ministra sama korzystać może z wprowadzonego m.in. dzięki niemu bonowi turystycznemu. Gazeta próbowała skontaktować się z wiceministrem rozwoju oraz jego resortem, aby zapytać, czy w tej sytuacji nie jest to konflikt interesów, ale do tej pory nie uzyskano żadnego komentarza w tej kwestii.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Przypomnijmy: świadczenie w formie bonu turystycznego - zgodnie z ustawą - będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Sonda
Czy popierasz bon turystyczny 500 plus na każde dziecko?
Nasi Partnerzy polecają