Mariusz Kamiński

i

Autor: Tomasz Radzik Mariusz Kamiński

Wybory w Polsce

Wydaje pieniądze na lewo i prawo? Prześwietlamy oświadczenie majątkowe Mariusza Kamińskiego.

2023-09-11 12:15

Wybory parlamentarne 2023 już niebawem. Pierwsze miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości w Chełmie przypadło ministrowi spraw wewnętrznych Mariuszowi Kamińskiemu. Czy kandydat do Sejmu ma dziurawe kieszenie? Co kryje jego oświadczenie majątkowe?

Oświadczenia majątkowe ministra spraw wewnętrznych co roku przyciągają uwagę mediów. Przez wiele lat Mariusz Kamiński deklarował albo brak oszczędności, albo niewielkie zaskórniaki w wysokości góra 5 tysięcy złotych. Jeden z najlepiej zarabiających ministrów posiada jedynie małe mieszkanie o powierzchni 39 m2, warte obecnie 450 tysięcy złotych. Kamiński nie ma poza nim dosłownie niczego, we wszystkich rubrykach wpisuje „nie dotyczy”. Nie ma żadnego samochodu, nie przechowuje w mieszkaniu rzeczy wartych więcej niż 10 tysięcy złotych. Nie posiada też żadnych walut.

W tej kadencji kondycja finansowa polityka Prawa i Sprawiedliwości znacznie się poprawiła. W 2019 roku miał w ręku 10 tysięcy złotych, potem suma wzrosła do 15 tysięcy. W 2022 roku nastąpił przełom, gdyż kwota oszczędności wzrosła do 35 tysięcy złotych. Dodatkowo minister zgromadził 16 tysięcy złotych na rachunku Pracowniczych Planów Kapitałowych. Można to w końcu nazwać jakimś majątkiem.

Jest z czego odkładać. Dochody Mariusza Kamińskiego są całkiem spore. W 2022 roku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przelała mu na konto prawie 248 tysięcy złotych. Do tego doszła dieta parlamentarna w wysokości 45,5 tysiąca złotych. Minister zarabia łącznie prawie 300 tysięcy złotych.

ZOBACZ: Spory majątek, duże zarobki i ogromne długi. Zaskakujące oświadczenie majątkowe Przemysława Czarnka

Kolejną rzeczą w jego oświadczeniu majątkowym, która od lat intryguje opinię publiczną, jest kredyt mieszkaniowy w Getin Banku. W odróżnieniu od niemal wszystkich polityków Mariusz Kamiński kredytu w ogóle nie spłaca. Od lat wpisuje w oświadczeniu niemal identyczne kwoty. W tej kadencji Sejmu oscyluje ona wokół 100 tysięcy złotych. Tym bardziej zagadkowe jest, na co właściwie przeznacza ogromne pieniądze, które zarabia.

Quiz Sprawdź swoją wiedzę na temat PiS!

Pytanie 1 z 14
Kto założył partię Prawo i Sprawiedliwość?
Radosław Fogiel - Debata Najważniejsze wybory
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany