Sanna Marin

i

Autor: twitter(2), AP

SKANDAL W FINLANDII

Wyciekły nagrania z imprezy premier Finlandii. Sanna Marin dobrowolnie poddała się testom na narkotyki

2022-08-19 21:26

W sieci pojawiło się nagranie z prywatnej imprezy, w której uczestniczyła Sanna Marin, premier Finlandii. Filmik komentowały media z całego świata. Dzień później ujawniono kolejne wideo, na którym polityczka tańczy ze znanym piosenkarzem. Krytycy, którzy już wcześniej uznali zachowanie Marin za przesadę, zaczęli domagać się, aby premier poddała się testom na obecność narkotyków.

W czwartek 18 sierpnia w internecie pojawiło się nagranie, na którym premierka Finlandii Sanna Marin wraz z przyjaciółmi bawi się na prywatnej imprezie. Dzień później, tuż przed konferencją prasową polityczki, wyciekło kolejne wideo. Na filmiku Marin tańczy w nocnym klubie ze znanym piosenkarzem. 

Z powodu nagrań Marin spotkała się z wieloma nieprzychylnymi reakcjami. Krytycy premier domagają się jej dymisji, wskazując, że takie styl bycia nie jest odpowiedni dla osoby rządzącej państwem. Polityczka broni się jednak, że nie robiła nic złego. - Tańczyłam, śpiewałam, bawiłam się, robiłam rzeczy legalne - mówiła.

Sanna Marin poddała się testom na narkotyki. “Chcę być oczyszczona z takiego zarzutu”

Na jednym z nagrań słychać krzyczących w oddali ludzi. Trudno stwierdzić, co mówili imprezowicze. Niektórzy są przekonani, że w filmie pada słowo jauhojengi, które znaczy “gang proszkowy”. Inni jednak są zdania, że było to jallujengi, odnoszące się do fińskiego napoju alkoholowego. 

Fińska opozycja szybko podjęła temat i zaczęła domagać się, aby premierka poddała się testom na obecność narkotyków. Aby rozwiać wątpliwości opinii publicznej, Sanna Marin dobrowolnie poddała się takiemu testowi. Wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu.

Podczas piątkowej konferencji prasowej polityczka stanowczo zareagowała na oskarżanie o zażywanie nielegalnych substancji. - Nigdy nie brałam narkotyków, nawet w młodości, to poważne oskarżenie i chcę być oczyszczona z takiego zarzutu - podkreśliła. 

ZOBACZ TAKŻE: Wow! Premier Finlandii szaleje na festiwalu rockowym. Sanna Marin zachwyca w szortach i ramonesce

Kontrowersyjne nagrania premier Finlandii. Marin odpiera krytykę

Część komentujących zarzuciło premierce, że podczas imprez nie była na urlopie. Według krytyków takie zachowanie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. 

- Czy kiedy w Europie jest wojna, Finlandia ubiega się o członkostwo w NATO, samoloty rosyjskie naruszają przestrzeń powietrzną, premier jest zdolna do pracy, gdyby coś się wydarzyło? - dopytywali fińscy redaktorzy. 

- Jestem dostępna nawet w nocy i nad ranem – odpowiedziała Marin. 

37-letnia premier dodała, że z przyjaciółmi widuje się zaledwie kilka razy w ciągu roku, a czas po pracy przeznacza głównie na swoją rodzinę i sport. Marin wyraziła również nadzieję, że będzie się więcej mówić o jej życiu zawodowym, niż o imprezach.

To nie pierwszy raz, kiedy zachowanie premierki Finlandii budzi kontrowersje. W grudniu 2021 r., naruszając przepisy przeciwepidemiczne, Marin imprezowała w jednym z klubów nocnych w Helsinkach. Później przyznała się do błędu i przeprosiła. 

Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Sonda
Lubisz premier Finlandii?