Andrzej Duda, 2022r.

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Oświadczenie majątkowe prezydenta Dudy

Wybory prezydenckie 2025. To on będzie "nowym Dudą"? Nowa, niespodziewana kandydatura

2022-05-20 5:00

Andrzej Duda (50 l.) był kluczem do serii sukcesów wyborczych PiS trwających przeszło 7 lat. Dziś wizja odejścia kandydata prawicy, którego pokochali Polacy, popycha kierownictwo partii władzy do gorączkowych poszukiwań jego następcy! W rozmowach coraz częściej pojawia się nazwisko obrotnego Waldemara Budy (40 l.).

Jak ustalił „Super Express”, kierownictwo PiS z Jarosławem Kaczyńskim (73 l.) na czele, dwoi się i troi, by znaleźć równie skutecznego kandydata na fotel prezydenta, jakim w 2015 r. okazał się nikomu szerzej nie znany Andrzej Duda. Jak donosiliśmy już w listopadzie, prezes rozważał kandydatury byłej premier Beaty Szydło (59 l.) i obecnej marszałek Sejmu Elżbiety Witek (65 l.). Wczoraj dziennikarz Jacek Prusinowski na antenie Radia PLUS zapytał się Szydło, czy ta zamierza stanąć do wyścigu o Pałac Prezydencki. – Wybory prezydenckie są w odległym czasie na razie wspieramy Prezydenta Andrzeja Dudę – wymijająco odpowiedziała premier.

Tymczasem, jak powiedziało nam kilku ważnych polityków partii rządzącej, prezes coraz poważniej rozważa postawienie na młodego Waldemara Budę – posła PiS z Łodzi, od kwietnia pełniącego także funkcję ministra rozwoju i technologii.

To chłopak świetnie czujący się w mediach, z kulturą i prezentacją. Teraz ma 40 lat, więc w 2025 r. będzie miał 43, czyli tyle, ile Duda miał kiedy wygrał wybory prezydenckie – zachwala Budę jeden z polityków PiS, dodając, że kandydatury Witek i Szydło "wciąż są w grze". – Teraz trwa prawdziwy casting sondujący nastroje społeczeństwa – komentuje prof. Rafał Chwedoruk. – Buda, żeby mieć szansę, musiałby zostać wyeksponowany na jakieś topowe ministerstwo albo powołany blisko kierownictwa partii – dodaje politolog.

>>>Elżbieta Witek i Beata Szydło powalczą o schedę po Andrzeju Dudzie. Którą wybierze prezes? [NASZ NEWS]

>>>Waldemar Buda z PiS krytykuje Suskiego. Wytknął mu niestosowność. Express Biedrzyckiej

Sonda
Kto powinien zostać kandydatem PiS na prezydenta w kolejnych wyborach?
Express Biedrzyckiej - Waldemar Buda: Pieniądze z KPO będą w tym roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE