Sondaż prezydencki przed DRUGĄ TURĄ. Duda lepszy od Trzaskowskiego

2020-07-08 9:47
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Autor: Mariusz Mucha, Łukasz Gągulski Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Wybory 2020 - ostateczne starcie kandydatów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego w najbliższą niedzielę 12 lipca. Polacy wybiorą głowę państwa na kolejne pięć lat. Jesteśmy w trakcie ostatnich dni kampanii wyborczej, a ta rozgrzewa wszystkich do czerwoności. Sondaże wyborcze także podgrzewają atmosferę polityczną, szczególnie dlatego, że obaj kandydaci w wyborach: Duda i Trzaskowski idą łeb w łeb. W najnowszym sondażu dla "Polityki" lepszy jest Duda.

Wybory prezydenckie 2020 to najważniejszy temat polityczny tego roku. Za nami pierwsza tura wyborów, a przed nami już w najbliższą niedzielę kolejne głosowanie. Do drugiej tury wyborów dostali się: Andrzej Duda z wynikiem 43,5 proc. i Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,46 proc. W najnowszy sondażach idą łeb w łeb i mają takie same szanse na wygraną. Różnica między nimi jest minimalna i mieści się w granicach błędu statystycznego. Tak też jest w nowym sondażu prezydenckim przeprowadzonym na zlecenie "Polityki" przez firmę badawczą IBRiS. Wyniki wskazują na wygraną Andrzeja Dudy, obecnego prezydenta.

Najnowszy sondaż prezydencki. Różnica mieści się w granicach błędu statystycznego

Duda uzyskał w badaniu 48,7 procent głosów, a jego konkurent Rafał Trzaskowski  47,8 proc. głosów ankietowanych osób, tak podaje IBRiS. Różnica między nimi jest minimalna, wynosi zaledwie 0,9 punktu procentowego, czyli mieści się w granicy błędu statystycznego. Osób niezdecydowanych co do głosowania w nowym sondażu jest 3,5 proc. W wyborach będzie się więc liczył dosłownie każdy głos. 

Super Raport 07.07 ( Goście: Słaomir Nitras - PO, dr Paweł Grzesiowski - immunolog oraz politolog z UW dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene)

Wybory prezydenckie 2020. Druga tura - wysoka frekwencja

Jeśli chodzi o frekwencję w wyborach prezydenckich, to według sondażu frekwencja może być bardzo wysoka. Gdyby wybory odbyły się teraz to chciałoby zagłosować aż 65,4 proc. ankietowanych osób. Z tego 58,5 proc. odpowiedziało „zdecydowanie tak” na chęć wzięcia udziału w głosowaniu, a 6,9 proc. „raczej tak”.

ZOBACZ: Wybory 2020. Kolejny dzień kampanii. Gdzie będzie Duda, gdzie Trzaskowski? RELACJA

Sonda
Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE