Duda, Trzaskowski

i

Autor: Wikipedia/Flickr

Sondaż prezydencki. Znamy NAJNOWSZE wyniki. Wiemy, kto wygra drugą turę

2020-06-29 9:43

Sondaż prezydencki. Choć wciąż nie znamy jeszcze oficjalnych wyników wyborów prezydenckich 2020, to jest prawie pewne, że czeka nas 12 lipca druga tura, w której zmierzą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Poznaliśmy już dwa pierwsze sondaże prezydenckie po ogłoszeniu wyników exit poll pierwszej tury, które wskazują ewentualnego zwycięzcę wyborów prezydenckich 2020. Kto wygrywa w sondażach prezydenckich, które przeprowadzono już po ogłoszeniu wyników pierwszej tury? W obu zwycięzca jest ten sam! Kto wygrał sondaż prezydencki 2020 druga tura?

Wybory prezydenckie 2020. Publikowane przed pierwszą turą wyborów sondaże prezydenckie jasno wskazywały dwójkę faworytów. Okazały się one znaleźć potwierdzenie w rzeczywistości, ponieważ zaprezentowane tuż po 21 wyniki exit poll były następujące: Andrzej Duda 41,8 proc., zaś Rafał Trzaskowski 30,4 proc. Następnie wyniki sondażu prezydenckiego late poll mówiły, że kandydat PiS zdobył 42,5 proc. głosów, zaś kandydat Koalicji Obywatelskiej 30,3 proc. głosów. Tymczasem opublikowane na stronie PKW w poniedziałkowy poranek wyniki z 87,16 proc. obwodów głosowania (23734 na 27230) znacznie podwyższają wynik, jaki uzyskał kandydat walczący o reelekcję. Według tych danych Andrzej Duda zyskał 7 246 743 głosów, co daje mu wynik 45,24 proc.! Tymczasem 4 632 734 oddanych głosów na Rafała Trzaskowskiego daje mu wynik niższy, niż gdy zasypiał (28,92 proc.). Potwierdziły się zatem przewidywania sondaży prezydenckich, które dawały zwycięstwo Andrzeja Dudy, choć wskazywały, że do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna będzie jeszcze druga tura. Pierwszy sondaż prezydencki przed drugą turą jest już znany!

Zobacz: Wybory 2020: Andrzej Duda wygra jednak w PIERWSZEJ turze?! Jego wynik ciągle ROŚNIE!

Jak zamierzacie głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Opublikowano już pierwsze sondaże dotyczące drugiej tury wyborów. W sondażu pracowni Kantar przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24, zrealizowanym już po ogłoszeniu sondażowych wyników pierwszej tury, 45,4 procent respondentów stwierdziło, że w II turze oddałoby głos na Andrzeja Dudę, z kolei poparcie dla Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 44,7 procent ankietowanych. Co jednak dość istotne, aż 9,9 procent respondentów udzieliło odpowiedzi: "Nie wiem/Trudno powiedzieć/Jeszcze nie zdecydowałem".

Na przewagę urzędującego prezydenta wskazuje również sondaż prezydencki 2020 druga tura Indicator dla TVP Info (choć ten nie uwzględniał jednak wyborców jeszcze niezdecydowanych). W badaniu tym w drugiej turze głosowania Andrzej Duda może liczyć na poparcie 50,9 procent Polaków, a Rafał Trzaskowski - na głosy 49,1 procent wyborców.

Tak Polacy wybierali prezydenta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają