Wybory 2020 SONDAŻ przed drugą turą. Duda lepszy od Trzaskowskiego

i

Autor: SE Wybory 2020 SONDAŻ przed drugą turą.

Wybory 2020. SONDAŻ przed drugą turą. Duda przed Trzaskowskim. Różnica jest MINIMALNA

Wybory 2020. Jest nowy sondaż przed ostatecznym starciem kandydatów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Druga tura wyborów w najbliższą niedzielę, 12 lipca, dlatego tak ważne są wyniki sondaży, które wskazują sytuację kandydatów. Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony na zlecenie Super Expressu pokazuje, kto ma większą szansę na wygraną! Różnica między kandydatami jest minimalna.

Wybory prezydenckie 2020 już za trzy dni. Do drugiej tury wyborów dostali się: aktualny prezydent Andrzej Duda z wynikiem 43,5 proc. i prezydent Warszawy, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,46 proc. W najnowszy sondażach idą łeb w łeb i mają niemal takie same wyniki, a różnice między kandydatami są niewielkie i mieszczą się w granicach błędu statystycznego, czyli wynoszą +/- 3 punkty procentowe. Tak też jest w nowym sondażu prezydenckim przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster. Na pytanie:  Na kogo oddasz głos w najbliższą niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich? Aż 50,72 proc. badanych wskazało Andrzeja Dudę, zaś 49,28 proc. ankietowanych postawiło na Rafała Trzaskowskiego. W sondażu prezydenckim przed 2 turą zostały uwzględnione głosy tylko osób zdecydowanych do udziału w niedzielnych wyborach. 

Dura tura. Sondaż prezydencki 2020  - Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

i

Autor: SE

Co na temat przedwyborczych sondaży myślą eksperci? -  Sondaż pokazuje, że to Andrzej Duda jest lekkim faworytem, ale nie skreślałbym Rafała Trzaskowskiego, który wciąż ma szansę. Obaj kandydaci będą walczyć o wyborców do ostatniej chwili. Będą więc mobilizować swoich zwolenników i walczyć o głosy niezdecydowanych – zaznacza prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW w rozmowie z "Super Expressem". 

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 8-9.07.2020 roku metodą CAWI na próbie 1058 dorosłych Polaków. Struktura próby była reprezentatywna dla obywateli Polski w wieku 18+. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany