Sondaż prezydencki druga tura. Trzaskowski i Duda. Jakie mają wyniki? Wybory 2020

2020-07-06 8:11
Wybory prezydenckie 2020: Duda czy Trzaskowski? Na kogo zagłosujesz w II turze?
Autor: Wikicommons Wybory prezydenckie 2020: Duda czy Trzaskowski? Na kogo zagłosujesz w II turze?

Wybory prezydenckie 2020. Przed nami druga tura wyborów. Jest nowy sondaż prezydencki przed 2 turą. Walczący o reelekcję Andrzej Duda może liczyć na poparcie 46,8 proc., a Rafał Trzaskowski - na 45,9 proc. głosów. W II turze wyborów prezydenckich chce wziąć udział ponad 65 proc. badanych - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Wybory prezydenckie - druga tura. Sondaż wyborczy. Jakie są wyniki sondażu? Na Andrzeja Dudę chce głosować 46,8 proc. respondentów, ale jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim nie jest duża. Kandydat Koalicji Obywatelskiej może liczyć na 45,9 proc. głosów. 7,4 proc. badanych nie wie, na kogo zagłosuje.

Większość wyborców Hołowni (70 proc.) chce głosować na Rafała Trzaskowskiego, a tylko 4 proc. chce oddać głos na Andrzeja Dudę. Również większość wyborców Bosaka (70 proc.) chce poprzeć kandydata Koalicji Obywatelskiej. 30 proc. osób, które w I turze głosowały na kandydata Konfederacji, teraz chce poprzeć walczącego o reelekcję prezydenta. W przypadku elektoratu Roberta Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza wyniki dot. głosowania w II turze mogą być zaburzone ze względu na małą liczbę głosów, którą otrzymali ci kandydaci. Po 40 proc. osób z obu tych grup chce zagłosować na Andrzeja Dudę, a Rafała Trzaskowskiego zamierza poprzeć 60 proc. wyborców kandydata Lewicy i 50 proc. wyborców lidera ludowców.

Uczestników badania zapytano o to, czy wzięliby udział w II turze wyborów prezydenckich, gdyby odbywała się ona w najbliższą niedzielę. Odpowiedzi pozytywne wybrało ponad 65 proc. respondentów. Głosować nie chce 32 proc. badanych. 2,8 proc. osób nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

ZOBACZ: Ostatnia prosta kampanii: Zdecydują nie narracje, ale błędy - mówi Michał Kolanko. Wybory 2020

Wybory prezydenckie: Jak oddać ważny głos?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE