Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

i

Autor: AP, Marcin Gadomski/Super Express Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Wybory 2020. Sensacyjny sondaż. Ale byłaby HECA! W tej sytuacji każdy głos na wagę złota

2020-06-19 13:14

Wybory 2020. Już 28 czerwca zagłosujemy w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Zdecydowana większość sondaży nie daje żadnych szans na to, aby którykolwiek z kandydatów miał osiągnąć ponad 50 proc. poparcia i wygrać już w pierwszym terminie. Przygotowany przez pracownię Kantar telefoniczny sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 pokazuje za to absolutnie niespotykane rozstrzygnięcie w drugiej turze. Doszłoby w niej do remisu pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim!

W zaplanowanej na 28 czerwca pierwszej turze wyborów Andrzej Duda może liczyć na poparcie 40 proc. wśród uczestników badania. Tymczasem jego główny rywal, czyli Rafał Trzaskowski zdobyłby 32 proc. głosów. 10 proc. osób jest zdecydowanych swój głos oddać na Szymona Hołownię, a 7 proc. na Krzysztofa Bosaka. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zdobył w badaniu 3 proc., a kandydat Lewicy Robert Biedroń 2 proc. 6 proc. respondentów nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, kogo poparliby w pierwszej turze wyborów. 

Zobacz także nasz najnowszy sondaż: Wybory 2020. Nowy sondaż: Odbicie Trzaskowskiego. Duda spadnie poniżej 40 proc?

Zdecydowanie ciekawsza sytuacja czekałaby nas jednak w drugiej turze wyborów. Z przeprowadzonego przez Kantar badania wynika, że w decydującym starciu urzędujący prezydent i kandydat Koalicji Obywatelskiej mogą liczyć na identyczne poparcie - po 48 procent głosów! Pozostałe 4 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo by zagłosowali.

Trzeba przyznać, że w takiej sytuacji naprawdę, przez lata używane hasło "każdy głos jest ważny" nabrałoby zdecydowanie nowego wymiaru i większego znaczenia, gdyż o zwycięstwie decydowałaby pojedyncze głosy!

Wybory prezydenckie: prezentacja kandydatów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE