Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

i

Autor: Mariusz Mucha, Łukasz Gągulski Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Sondaż prezydencki. Wybory 2020. Rośnie Dudzie i Trzaskowskiemu. Będzie REKORD?!

2020-06-24 16:58

Sondaż prezydencki. Wybory 2020. Ostatnia prosta kampanii przed pierwszą turą wyborów to zarazem wysyp dużej liczby sondaży prezydenckich pokazujących poparcie dla poszczególnych kandydatów. W środę najnowsze wyniki zleconego przez siebie badania przedstawił portal wpolityce.pl. Ankietowani przez pracownię Social Changes Polacy wskazali na zwycięstwo Andrzeja Dudy w niedzielę, z koniecznością dogrywki 12 lipca. Zarówno urzędującemu prezydentowi jak i jego głównemu rywalowi, Rafałowi Trzaskowskiemu, urosły notowania względem ostatniego badania. Zdecydowanie najbardziej godna uwagi jest jednak deklarowana frekwencja wyborcza, która może wynosić rekordowe 80 proc.!

Sondaż prezydencki - nowy sondaż. Wybory 2020. Sondaż prezydencki został zrealizowane od 19 do 23 czerwca 2020 r. i wzięło w nim udział 1066 osób. Największa część z nich zadeklarowała poparcie dla urzędującego prezydenta. Andrzej Duda zyskał 41 proc. wskazań, co jest wzrostem o 2 punkty procentowe więcej niż w poprzednim sondażu prezydenckim przeprowadzonym przez tę pracownię. Tymczasem na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego chce zagłosować 29 proc. badanych. Również w tym przypadku jest to wzrost względem poprzedniego sondażu, choć mniejszy niż jego rywala (o punkt więcej).

Zobacz także inny środowy sondaż: Wybory 2020. Duda w USA a tu TAKI sondaż. Trzaskowski może otwierać szampana?

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z 13 proc. poparciem (spadek o 2). Poparcie dla kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka pozostało bez zmian i wynosi 7 proc. 2 punkty stracił kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego chce obecnie zagłosować 4 proc. badanych. Punkt zyskał natomiast kandydat Lewicy Robert Biedroń, którego popiera również 4 proc. badanych.

Spośród pozostałych kandydatów jedynie Marek Jakubiak i Mirosław Piotrowski notują poparcie powyżej zera – na każdego z nich chce głosować po 1 proc. badanych.

Zdecydowanie najbardziej godna podziwu jest natomiast deklarowana przez badanych frekwencja wyborcza. O ile już w poprzednim badaniu tej pracowni była ona bardzo duża (wówczas udział w wyborach zadeklarowało 73 proc. ankietowanych), o tyle finisz kampanii wyborczej wpływa najwyraźniej jeszcze bardziej dodatnio na chęć oddania swojego głosu. Tym razem aż 80 proc. uczestników badania wyraziło chęć zagłosowania w wyborach prezydenckich 2020!Wieczór wyborczy na SE.pl. Pierwsze wyniki, analizy ekspertów, relacje ze sztabów

i

Autor: SE
Wybory prezydenckie: prezentacja kandydatów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają