Małgorzata Wassermann

i

Autor: Adrian Grycuk, Wikipedia

Miesięcznica na Wawelu

Wstrząsające słowa Małgorzaty Wassermann. "Gdzie jest granica upadku człowieczeństwa?"

2024-10-19 15:31

Politycy Prawa i Sprawiedliwości 18. dnia każdego miesiąca pojawiają się w Krakowie, by wziąć udział w nabożeństwie w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich, pochowanych w krypcie na Wawelu. W Krakowie 18 października była też Małgorzata Wassermann, której ojciec zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Posłanka zamieściła wstrząsający wpis, jak ją potraktowała grupa protestujących przeciw obchodom miesięcznicy.

Małgorzata Wassermann." Jestem wstrząśnięta"

Politycy PiS, w tym Małgorzata Wassermann, pojawili się na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie. W katedrze odbyła się msza upamiętniająca Lecha i Marię Kaczyńskich, którzy zginęli w Smoleńsku. 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości 18. dnia każdego miesiąca przyjeżdżają na Wawel, by wziąć udział w mszy św. upamiętniającej pochowanych tam Lecha i Marię Kaczyńskich. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się 18 kwietnia 2010 r., w osiem dni po katastrofie smoleńskiej.

 Od lat wizytom polityków PiS towarzyszą pikiety organizowane przed zamkiem zarówno przez zwolenników, jak i przeciwników partii. W tym roku zachowanie demonstrantów wstrząsnęło szczególnie posłanką PiS Małgorzatą Wassermann, która w katastrofie smoleńskiej straciła ojca - Zbigniewa Wassermanna. Na jej widok ktoś puścił z głośników nagranie ostatnich chwil z lotu do Smoleńska.

- " Gdzie jest granica człowieczeństwa ?" - tak zakończyła wpis w mediach społecznościowych.

Sonda
Czy byłeś przy grobie pary prezydenckiej, Lecha i Marii Kaczyńskich, na Wawelu?
EB SUKCES TUSKA W EUROPIE! Dr Bąkowicz: To polityka najwyższych lotów! | Express Biedrzyckiej 2024-10-18
Jak oswoić się z żałobą? Instytut Dobrej Śmierci. DROGOWSKAZY
Śmierć - to jedna z największych obaw towarzyszącym ludziom. W ostatnich latach jest jej w przestrzeni publicznej dużo więcej, a to za sprawą pandemii oraz toczących się wojen. Boimy się własnej śmierci, ale też śmierci bliskich, tego jak nasz świat będzie wyglądał bez nich. Mimo jej wszechobecności i tego że jest nieunikniona, nie umiemy o niej rozmawiać, jest tematem tabu, wywołującym łzy i drżenie rąk. Instytut Dobrej Śmierci jest miejscem stworzonym przede wszystkim by edukować: oswajać ze śmiercią, umieraniem i procesem żałoby, by pokazywać jak można przeżywać stratę, a także towarzyszyć zarówno tym którzy odchodzą, jak i tym którzy pozostają osamotnieni. O działaniach Instytutu, własnych doświadczeniach i przeżyciach, opowiedziała w Drogowskazach Maria Puchalska, koordynatorka IDŚ. Do wysłuchania rozmowy zaprasza Aleksandra Galant.
Drogowskazy