Andrzej Duda

i

Autor: PAP/Leszek Szymański

Mocne słowa

Współpracownik Dudy ujawnił, jak prezydent chce rozwiązać aferę wizową. Słusznie?

2023-09-19 15:58

Komentarze wokół afery wizowej nie cichną. Choć politycy rządu podkreślają, że rzeczywista skala zdarzenia ma być o wiele mniejsza, niż się powszechnie mówi, temat wciąż jest gorący. Współpracownik Andrzeja Dudy, szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot ujawnił, co planuje głowa państwa.

Afera wizowa wciąż wzbudza wiele emocji nie tylko u polityków, ale także wśród społeczeństwa. Wiele osób domaga się, by sprawa została gruntownie zbada przez odpowiednie służby, a odpowiedzialne za przerzut nielegalnych migrantów osoby zostały ukarane. Paweł Szrot zgadza się jednak z politykami PiS, którzy uważają, że „Afera” to w tym przypadku za mocne słowo, bowiem przypadków nie było aż tak dużo.

 - Wykrycie tych wszystkich nieprawidłowości jest wynikiem działania polskich służb. Moim zdaniem skala tych nieprawidłowości i podejrzeń nie do końca uzasadnia stwierdzenia o aferze. Jest to około 200 spraw – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską.

Współpracownik prezydenta zdradził też, jakie oczekiwania ma Andrzej Duda w tej sprawie. Jak się okazuje, stanowisko jest stanowcze.

 - Sprawa będzie konsekwentnie wyjaśniana dalej. Prezydent tego oczekuje. Wszyscy, którym się w tej sprawie udowodni, a przynajmniej uprawdopodobni udział w jakichś przestępstwach, staną przed sądem - zapowiedział Paweł Szrot.

Polityk przekonywał, że każdemu zdarza się popełniać błędy, a wszystkie osoby odpowiedzialne za przerzut nielegalnych migrantów poniosą stosowne konsekwencje.

- Nie jesteśmy klubem niepokalanych aniołów. W naszym klubie też zdarzają się ludzie, którzy sprzeniewierzają się naszym zasadom, ale w przeciwieństwie do innych partii natychmiast wyciągamy konsekwencje - stwierdził szef gabinetu Andrzeja Dudy.

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
Wieczorny Express - Żukowska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany