Putin, bomba

i

Autor: Shutterstock, AP Putin, bomba

pilne!

Wojsko Putina przeprowadziło ćwiczenia zmasowanego ataku nuklearnego

2022-10-26 14:58

Wojna w Ukrainie brutalnie obnaża każdego dnia siłę rosyjskiego wojska. Z tego powodu cały świat zaczyna coraz bardziej obawiać się, że Władimir Putin zdecyduje się na użycie broni atomowej. Najnowsze doniesienia z Rosji wskazują, że tamtejsze wojsko przeprowadziło ćwiczenia szkoleniowe z przeprowadzenia zmasowanego ataku nuklearnego! Informację tę oficjalnie potwierdziło Ministerstwo Obrony Rosji!

Jak informuje portal onet.pl, według służb prasowych Kremla zadania w ramach szkolenia z udziałem lądowych, morskich i powietrznych sił strategicznego odstraszania zostały wykonane w całości. Oznacza to, że wszystkie wystrzelone pociski osiągnęły swoje cele. - Na poligonie Kura na Kamczatce międzykontynentalny pocisk balistyczny Jars został wystrzelony z kosmodromu testowego Plesieck, a pocisk balistyczny Siniewa z Morza Barentsa. W realizację zadań zaangażowane były również samoloty dalekiego zasięgu Tu-95MS, które wystrzeliwały pociski manewrujące – informuje strona internetowa Kremla.

Po przeprowadzonych ćwiczeniach miał zabrał głos Władimir Putin, który je nadzorował. W swoim wystąpieniu miał on przekonywać konieczność przeprowadzenia tychże ćwiczeń w groteskowy sposób. Prezydent Rosji argumentował, że terytorium Ukrainy "zamieniło się w poligon doświadczalny dla eksperymentów biologicznych".

Wiadomo też, że Rosja poinformowała Stany Zjednoczone o planach przeprowadzenia ćwiczeń sił nuklearnych. Poinformował o tym fakcie we wtorek Pentagon, odmawiając podania dalszych szczegółów na temat testów.

Poprzednie ćwiczenia rosyjskich sił odstraszania strategicznego pod wodzą Putina odbyły się 19 lutego.

Sonda
Jakie jest prawdopodobieństwo że Putin użyje broni nuklearnej?
Gen. Koziej "W koncepcji wojny, którą prowadzi Putin, jest w pierwszej kolejności zabijanie cywilów" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają